Valamit forral a kormány az informatikaoktatással
„Tabletizálná”, és jelentősen fejlesztené a mára csakugyan elavult iskolai informatikai parkokat a kormány. Az egész informatikaoktatás megváltozhat, ugyanis a tantervet is módosítani készülnek.
„Tabletizálná”, és jelentősen fejlesztené a mára csakugyan elavult iskolai informatikai parkokat a kormány. Az egész informatikaoktatás megváltozhat, ugyanis a tantervet is módosítani készülnek.
Egy hete nincs fűtés egy vidéki szakképzőben, miután a kazánok többsége felmondta a szolgálatot. A tanárokkal az iskolában aláíratták, hogy 14 fokban is tanítanak, de a kollégiumból elköltöztették a tanulókat.
A britek megunták, hogy a PISA-teszteken folyamatosan rosszul teljesítenek a diákok, és fontos döntésre jutottak: a legjobbaktól fognak tanulni.
Hiába vannak táblagépek egy iskolában, attól még nem biztos, hogy a diákok ennek hasznát is veszik – legalábbis ez történt most Nagy-Britanniában.
Tömegével viszik az elmúlt években alapítványi- és magániskolákba a gyerekeiket azok a szülők, akik ezt megengedhetik maguknak. Ezzel párhuzamosan az iskolaalapítási kedv is megnőtt. Ez pedig azt eredményezi, hogy nem csökken, inkább drasztikusan nő a szegények és gazdagok közti különbség az oktatás terén.
15 millió dollár kártérítést, és írásbeli bocsánatkérést követel annak a texasi fiúnak a családja, akit korábban rendőrök vittek el iskolájából, mert otthon készített óráját bombának hitték. Szerintük a fiú ellen vallási és etnikai hovatartozása miatt léptek fel.
Teljes körű intézményi önértékelésre nem két-, hanem ötévente kell számítaniuk a pedagógusoknak, intézményvezetőknek és maguknak az iskoláknak is, és egyelőre nem számít bele a pedagógusok minősítésébe - erről állapodtak meg a résztvevők a témában hétfőn, a fővárosban tartott egyeztetésen.
A tízéves Aron Anderson kissé magányos, viszont mindig osztályelső, több személyes figyelmet kap az iskolában, mint a legdrágább magánintézményekben, a tanulás igen borsos költségeit azonban az önkormányzat állja számára. Ismerjétek meg a világ legmagányosabb diákját!
Úgy tűnik, nem csak a magyar diákoknak van gondjuk a szövegértéssel és a helyesírással.
A Klikes iskoláknak akkor sem könnyű valamit beszerezni, ha van pénzük. Sok helyen már inkább elzárkóznak attól, hogy egy államilag fenntartott intézménynek bármit is eladjanak.
Egy amerikai baba olvasni és számolni is megtanult, pedig még beszélni is alig tud. Mindössze 19 hónapos, de már jobban mennek neki az alapvető készségek, mint egy elsősnek.
Több vállalkozó nem volt hajlandó Klik által fenntartott iskolában munkát vállalni, mivel nem tudták, látnak-e valamit a munkadíjból – ilyen problémák is felléptek már az iskolákban a Magyar Nemzet szerint. A postán sem egyszerű már feladni egy levelet, ha azt egy iskola nevében szeretnék.
Méltóságteljes segítséget nyújtanak egy amerikai középiskolában azoknak a diákoknak, akik alapvető szükségleteikben szenvednek hiányt. Az iskolában felismerték, hogy a jó teljesítményhez nem csak könyvekre van szükség.
Egyre több szülő mondja vissza a menzát, mert sajnálják kifizetni a havi több mint 10 ezer forintot az ehetetlen ételekért.
„Néhány dolog sok pénzt igényel. A karácsony nem ilyen” – hirdetik brit művészeti iskolások, akik elkészítették a John Lewis áruház karácsonyi reklámfilmjének paródiáját.
Mint nemrég megírtuk, novemberben indultak az önértékelést támogató munkacsoportok - lánykori nevén PÖCS, azaz pedagógus önértékelési csoport - , és az igazgatók már kapják is az értesítéseket arról, hogy mikor és kit fognak ellenőrizni. Az Eötvös Károly Intézet szerint a tanárok alkotmányos jogai is sérülhetnek attól, ahogy tárolják a róluk készült „aktákat”.
Nem szűnnek meg a gimnáziumi osztályok, ezen belül az angol-magyar kéttannyelvű képzés a győri Krúdy Gyula Gimnázium, Két Tanítási Nyelvű Középiskola, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakképző Iskolában - közölte a győri önkormányzat.
Nem kapott engedélyt gimnáziumi osztályok indítására a győri Krúdy, miután nyáron a Nemzetgazdasági Minisztérium irányítása alá került. Komoly tiltakozó mozgalom szerveződött a városban, az igazgató pedig felháborodott nyílt levelet tett közzé.
Mától újra van tanítás a tiszabői általános iskolában, ahol három hete rendkívüli szünetet rendeltek el, mert elromlott az intézmény fűtésrendszere.
Egy békéscsabai menzán készült fotó járja az internetet tegnap óta. A képet megosztó helyi édesanya szerint a gyerekek inkább éhesek maradtak, minthogy megegyék a nem csak furcsa kinézetű, de állítása szerint büdös ebédet. Az étkeztető elnézést kért.