Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Massachusetts Institute of Technology sok rangsor szerint a világ legjobb egyeteme. Ezen ti sem fogtok csodálkozni, ha megnézitek, mi minden indult ebből az intézményből világhódító útra.
Tudtátok, hogy már van olyan körömlakk, amely megmondja, tettek-e partidrogot az italotokba? Vagy hogy van olyan tabletta, amely tisztává teszi a vizet? És a robotról hallottatok már, ami programozni tanít? Mindezeket egyetemi hallgatók találták fel és építettek belőle jól menő üzletet.
Az idén először összeállították a közép-kelet-európai régió innovátorainak százas listáját, ahová nyolc magyar került fel. Az innovátorok átlagéletkora 34 év, a legfiatalabbjuk viszont csak 17 éves és középiskolába jár.
Ellophatatlan kerékpárt, pókruhát és randidrogokat felismerő körömlakkot is terveztek az elmúlt években egyetemisták-főiskolások. A legizgalmasabb, diákok által megálmodott találmányokat a Buzzfeed gyűjtötte össze.
Magát rakja össze a papírhajtogatás ősi japán művészete, az origami ihlette új robot, amelyet amerikai tudósok - a Harvard és a Massachusetts Institute of Technology (MIT) szakemberei - fejlesztettek. Amikor kész, magától tud járni is.
Hogyan lehet távol tartani az oroszlánokat a háziállatoktól? Hogyan lehet három centből ráktesztet készíteni? Évről évre tehetséges fiatalok tucatjai mutatják be ötleteiket a TED-konferenciákon. 2010 óta a TEDxYouth@Budapesten is bemutatkozhatnak azok, akiknek érdekes, hasznos vagy éppen meglepő gondolatuk van.
Az egyetemi tudás és a felsőoktatási intézmények kutatásainak értékesíthetőségéről vitáztak március 29-én a Budapesti Corvinus Egyetemen az első TEDxYouth@Budapest klubest résztvevői. Az előadók szerint a hazai állapotok elszomorítóak, így az egyetlen megoldás szembemenni az elvárásokkal.
Szeretnéd tudni, mit gondolnak a világról, a jövőről, Magyarországról és persze saját magukról a fiatalok? TEDxYouth 2010. november 20-án Budapestet is meghódítja!
A hagyományteremtő jelleggel idén első alkalommal megrendezendő Debreceni Egyetem Napja több, a hazai felsőoktatást szorosan érintő kérdésre próbálja ráirányítani a figyelmet 2009. február 7-én.
Prágában a cseh elnökség nyitóeseményéhez kapcsolódva a Kreativitás és Innováció Európai Évének hivatalos nyitókonferenciáját is megrendezték január 7-én . A rendezvényt Ondrej Liska cseh oktatásügyi miniszter és Jan Figel, oktatásért felelős európai biztos nyitotta meg, mindketten hangsúlyozták a kreativitás és innováció egyéni, társadalmi és gazdasági jelentőségét.
A párizsi Insead Üzleti Iskola, a világ egyik legnagyobb gazdasági iskolája átfogó innovációs rangsort készített, melyen a 130 közül Magyarország a 47. helyen szerepel. Ezzel a helyezéssel a környező kelet-európai országok szinte mindegyike megelőzi hazánkat - adja hírül a Világgazdaság.
A városok az egyetemekre szerveződnek, a tudásalapú társadalom egyik igen fontos szereplője a felsőoktatás" - mondta el a budapesti székhelyű Európai Technológiai Intézet Igazgató Tanácsának tagjaként Magyar Bálint a Tudásváros Budapest nevet viselő konferencián december 12-én, mely találkozón a fővárosi felsőoktatás innovációs és a kampusszá válási folyamatairól osztották meg tapasztalataikat az előadók. A szervező Tudapest Kabinet konkrét javaslatokat közölt a témában.
A vállalkozást, azon belül is az ígéretes ifjú tehetségeket helyezi a középpontba a Fiatal Vállalkozók Hete, amely a Global Entrepreneurship Week mozgalom keretében 2008. november 17-23. között zajlik majd, és amelyen a legjobbak a vállalkozásukat segítő díjakat is nyerhetnek.
"A közeljövőben várhatóan bekövetkező visszaesés ellenére ne temesse senki az innovációt, mert a recesszió utáni felfutás általában gyors, a mostani fiatalok eredményei ezt is segíthetik" - mondta Szabó Gábor akadémikus, a Magyar Innovációs Szövetség elnöke abból az alkalomból, hogy a szervezet csütörtökön Budapesten ismét meghirdette ifjúsági tehetségkutató versenyét.
Megjelentek a Baross Gábor program 2008. évi régiós pályázati felhívásai, melyek az innováció jegyében többek között az egyetemek, kutatóhelyek és vállalkozások közötti tudástranszferek létrehozását támogatják.