Ingyenes, online teszt: mennyire jó a memóriád?
Ezúttal nemcsak a memóriátokat tehetitek próbára, hanem a gyorsaságotokat is.
Ezúttal nemcsak a memóriátokat tehetitek próbára, hanem a gyorsaságotokat is.
Ebben a tesztben húsz olyan országot kell megneveznetek, amely határos az Európai Unióval.
Akkor is tudtok koncentrálni az útra, ha már órák óta vezettek? Milyen a vezetési stílusotok? Íme, három teszt, amellyel kideríthetitek, mennyire vagytok jó sofőrök.
A reflextest.net oldalon találtuk ezt a két játékot, amellyel a reakcióidőtöket mérhetitek fel, 15, illetve 30 másodperc alatt. Ti hány X-et, illetve kört találtok el?
Ezúttal egy nehéz, de annál szórakoztatóbb játékot ajánlunk: milyen gyorsan tudjátok megtalálni a mozgó számokat?
Nyaralás közben is érdemes időnként elővenni a telefont: a Letris 4 nevű, ingyenes iOS-alkalmazás a Tetris új változata, amely főleg nyelvvizsga előtt jöhet jól.
Könnyen felismertek egy sorozatot akkor is, ha vizuális elemekből áll? Ezzel a teszttel kideríthetitek, jobb-e a logikátok, mint a kenti egyetem hallgatói.
A mathdokuban a csavar az, hogy nem csak a hagyományos sudoku szabályit kell betartani - egy sorban és egy oszlopban csak egyszer szerepelhet ugyanaz a szám -, hanem arra is figyelni kell, hogy a megadott matematikai műveletek is stimmeljenek.
Felismeriket a világ folyóit A-tól Z-ig? Ezzel a hatperces teszttel kiderül, mennyire vagytok jók földrajzból.
Logikusabban gondolkodtok, mint a kenti egyetemen végzett hallgatók? Ezzel a teszttel kideríthetitek.
Milyen a logikátok? Eléritek-e egy négyéves New York-i óvodás szintjét? Rövid, tanulságos teszt következik.
Észreveszitek, ha valaki ideges, vagy azt, ha gúnyolódik? Mennyire vagytok jók az érzelmek felismerésében, azaz mennyire jó a szociális intelligenciátok? A Harvard tesztjéből kiderül.
450 éve született Shakespeare - ezzel a teszttel kideríthetitek, mennyire ismeritek a műveket és a női szereplőket.
III. Napóleonról és Romulus Augustusról nem nehéz megmondani, hogy mely országban uralkodtak, de mi a helyzet Lili'uokalanival vagy Roboám királlyal?
Kvízjátékot fejlesztett a Google: a Smarty Pin különböző történelmi, földrajzi, divattal és sporttal kapcsolatos...
Azt hiszitek, tudtok angolul? De vajon a vesszőket, a pontokat és a kérdőjeleket jó helyen használjátok? Próbáljátok ki ezt a tesztet: megtanulhatjátok, hogyan kell írni a dátumokat és a címeket, na meg azt, hogy milyen esetekben kell vesszőt tenni az "és" elé.
Jók vagytok Ázsia földrajzából? Ezzel a három teszttel megnézhetitek, mennyire ismeritek a kontinens vízrajzát, országait és fővárosait.
Újabb tesztet ajánlunk: a Brain Waves nevű játékban hétféle feladatot kell végrehajtanotok. Egyik sem egyszerű.
Azt biztos tudjátok, hogy van angolul vagy németül a pincér, de vajon franciául, spanyolul, olaszul és portugálul is? És a nyaralás, a repülő, vagy épp a tej? Négy olyan tesztet ajánlunk, ahol megpróbálhatjátok felismerni az adott szavakat hat különböző nyelven.
Nekünk tetszett a csütörtöki földrajzérettségi, bár volt néhány olyan feladat, amely megizzasztotta a diákokat. Kíváncsiságból magunk elé vettük a vaktérképes részt, és volt néhány ismeretlen pötty (próbáljátok például kitalálni, hogy Hajdúszoboszló vagy Püspökladány van-e bejelölve egy ötször öt centis vaktérképen). Nektek menne?. A térképek után találjátok a megoldásokat.