Mennyit kereshettek gazdálkodási és menedzsment szakos diplomával?
Évek óta ez az egyik legnépszerűbb képzés az egyetemi-főiskolai felvételin, most utánanéztünk, milyenek a diploma utáni kilátások.
Évek óta ez az egyik legnépszerűbb képzés az egyetemi-főiskolai felvételin, most utánanéztünk, milyenek a diploma utáni kilátások.
Utánajártunk, milyen munkaerőpiaci tapasztalatai vannak a turizmus-vendéglátás szakon végzett pályakezdőknek.
Utánajártunk, milyen hamar találnak munkát, és milyen fizetésre számíthatnak a pályakezdők pénzügy és számvitel szakos diplomával.
Újabb statisztikát hoztunk, ezúttal kiderül, milyen hamar talál munkát és milyen fizetésre számíthat egy friss diplomás gépészmérnök.
Vajon milyen hamar talál munkát, és mekkora fizetésre számíthat egy friss diplomás bölcsész? Mutatjuk a legfrissebb statisztikát.
500-600 forint órabér jár egy egyetemi tanárnak, ha opponensi munkát vállal.
Az egyesült államokbeli pedagógusok alacsony fizetésért dolgoznak, egyre többet.
Megvan a lista, melyik diplomákkal vagy szakmákkal lehet most a legtöbbet keresni. Ti is ilyen pályára készültök?
A pályakezdők idén átlagosan nettó 248 800 forintot szeretnének kézhez kapni. Mutatjuk, kik kérik a legmagasabb fizetést a munkáltatóktól.
A fiatalok 49 százaléka továbbra is alacsonyabb béremeléssel számol a jövőben, 24 százalékuk pedig nem vár számol többel.
A statisztikai hivatal szerint egy év alatt 7,9 százalékkal nőttek a bérek, nagyrészt az állami fizetésemelések magyarázták a növekedést.
Mérnökinformatikus, nemzetközi gazdálkodás vagy pénzügy és számvitel - mutatjuk, mennyit kereshettek velük. Korábbi cikkben összegyűjtöttük az öt legnépszerűbb szak elvégzése utáni kilátásokat, most következzen további öt kedvelt képzés és a diplomaszerzés utáni lehetőségek.
A felvételi legnépszerűbb képzései idén sem okoztak meglepetést: a legtöbb diákot ebben az évben is a gazdasági és informatikai képzések vonzottak, de népszerű volt a pszichológia és az ápolás és betegellátás szak is. Összegyűjtöttük, mennyit kereshettek végzett hallgatóként az öt legkedveltebb szak diplomájával.
Duális hallgatóként nem csak vállalati tapasztalatot szerezhettek, a partnerintézményektől fizetést is kaptok. Most kiderül, mennyi az annyi.
Mély a szakadék a Mathias Corvinus Collegium külföldi vendégoktatóinak és a magyar egyetemi oktatók bérezése között. A probléma nem az, hogy a vendégoktatók keresnek túl sokat, inkább a magyar oktatók szeretnék ehhez az összeghez igazítani saját fizetésüket.
Túl vagyunk a ponthatárok kihirdetésén, most már tudjátok, hol tanulhattok tovább szeptembertől. De vajon mennyit kereshettek majd 3-4 év múlva frissdiplomásként, illetve milyen esélyekkel tudtok az okleveleteknek megfelelő munkát végezni? Cikksorozatunk első részében a három legnépszerűbb szak statisztikáinak jártunk utána.
A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének elnöke szerint egyáltalán nem egyedi az eset, "ez a magyar valóság". A tanársegédek órabére még 900 forint sincs.
Ez órabérre lebontva nagyjából 600 forintot jelent, és a táborba jutást, illetve az étkezést is maguknak kell megoldaniuk a pedagógusoknak.
Őrsi Gergely polgármester a 24.hu-nak azt mondta, már egyeztetnek a bérezés rendezéséről.
A bruttó átlagkereset 440 600 forint, a nettó 293 ezer volt áprilisban, mindkettő 10,1 százalékkal magasabb, mint egy évvel korábban.