Minden pontszámítási szabály, a keresztféléves felvételi előtt tudni kell
Bár jövőre (egy kicsit) átalakul az egyetemi felvételi rendszere, idén még a hagyományos pontszámítási szabályok élnek. Mutatjuk, hogyan számolhatjátok ki a pontjaitokat.
Bár jövőre (egy kicsit) átalakul az egyetemi felvételi rendszere, idén még a hagyományos pontszámítási szabályok élnek. Mutatjuk, hogyan számolhatjátok ki a pontjaitokat.
Teljesen átalakul a felvételi pontszámítási rendszere 2024-től, maguk az egyetemek és főiskolák dönthetnek például arról, mire adnak pluszpontokat. Már meg is vannak a részletek.
Már lehet jelentkezni a 2023 februárjában induló szakokra, mutatjuk, hogyan számolják az egyetemek a pontokat.
2024-től teljesen átalakítják az egyetemi-főiskolai felvételi pontszámítási szabályait – például az intézmények dönthetnek arról, mire adnak pluszpontokat.
2024-től teljesen átalakul az egyetemi-főiskolai felvételi rendszer, új pontszámítási szabályok jönnek. A pontduplázás lehetősége azonban megmarad.
2024-től nem lesz kötelező emelt szintű érettségi az egyetemi-főiskolai felvételihez – ez áll abban az államtitkári levélben, amelyet a Magyar Narancs szerzett meg.
Csák János a Facebookon közölte: 2024 őszétől átalakítják a felsőoktatási felvételi rendszert, és megszüntetik a nyelvvizsga-kötelezettséget is.
Július 21-én, csütörtökön az idei ponthatárhúzással véget ér a 2022-es általános egyetemi felvételi. De hogyan számolják a pontokat, mi dönt arról, hogy a megjelölt szakok közül hol jártok sikerrel? Mutatjuk, a végleges ponthatárok mögött álló algoritmus titkait.
Akkor sem kell megijedni, ha most 0 pontot láttok a felvételi összpontszámotoknál, a háttérben még megy a számolgatás. Mutatjuk, miből állnak össze a pontjaitok.
Mivel minden szakon más-más érettségi követelmények vannak, elképzelhető, hogy eltérő pontszámok jönnek ki a matekozás során. Mutatjuk, miért.
Idén is 40 többletpontot kaphatnak a felvételi idején gyermeküket gondozó – például gyesen vagy gyeden lévő – jelentkezők. Utánajártunk, mire kell figyelnetek.
Lassan minden felvételizőnek beérkezik a nemrég megszerzett nyelvvizsga-bizonyítványa, és hamarosan meglesznek az érettségi eredmények is. Mutatjuk, meddig és hogyan pótolhatjátok a felvételiben azt, ami a jelentkezéskor nem volt még meg.
Bár a 2022-es ponthatárok kihirdetéséig még hátravan egy kis idő, már most tudtok kalkulálni, például a minimum- és az előzetes ponthatárok alapján.
Lassan kiderülnek az írásbeli érettségik eredményei, és nemsokára a szóbeli vizsgákra is sor kerül. Ha már most számolgatnátok felvételi pontjaitokat, használjátok az Eduline kalkulátorát. Mutatjuk, hogyan működik!
Vajon hány pontot kap az, aki két emelt szintű érettségivel és egy felsőfokú nyelvvizsgával vág neki a felvételinek? Mutatjuk a felvételi szigorú szabályait.
Bár a jelentkezési határidő már lejárt, a pontszámítási hajrá csak most kezdődik, mutatjuk, hogyan számolják az érettségi eredményeiteket idén.
Decemberben elindult a 2022-es felsőoktatási felvételi, egészen február közepéig van időtök végiggondolni, melyik egyetemre és milyen szakra szeretnétek jelentkezni. Ha már most szívesen kalkulálnátok a pontjaitokkal, próbáljátok ki az Eduline pontszámító kalkulátorát - mutatjuk, hogyan működik.
Összeszedtük, hány többletpontot kaphattok közép- vagy felsőfokú nyelvvizsgáitokért az egyetemi-főiskolai felvételin. A szabályok 2022-ben sem változnak, továbbra is 40 pontot szerezhettek a nyelvtudásotokkal.
Milyen tárgyak év végi osztályzatai számítanak az egyetemi felvételin? Mutatjuk milyen tantárgyak jegyein kell szépíteni (ha szükséges), hogy minél több pontotok legyen. Minden kérdésre válaszolunk.
Még van egy-két évetek az érettségiig, de már most tudjátok, hogy egyetemen vagy főiskolán szeretnétek majd továbbtanulni? Akkor jobb, ha már most sem veszitek lazán a tanulást. Mutatjuk, hogy miért.