Megvan, melyik szakon tanulhatnak majd legtöbben a Pannon Egyetemen
A felvettek 83%-a állami ösztöndíjas képzésen tanulhat majd.
A felvettek 83%-a állami ösztöndíjas képzésen tanulhat majd.
24 százalékkal többen jelentkeztek a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre (NKE) idén, mint egy évvel korábban, a felvételizők 71 százaléka első helyen jelölte meg az intézményt. Végül 1928 jelentkezőnek sikerült bejutnia a képzésekre.
A részletekre még egy kicsit várni kell, de van néhány dolog, amit már most tudunk.
6051 jelentkezőt vett fel a Szegedi Tudományegyetem idén, de a pótfelvételizőkkel, a szakirányú képzések hallgatóival és a külföldi diákokkal együtt több mint nyolcezren kezdhetek szeptemberben az egyetemen.
Az ELTE-re, a Debreceni Egyetemre és a Budapesti Gazdasági Egyetemre került be a legtöbb diák az idei felvételin, a jelentkezők háromnegyedét felvették valamelyik képzésre.
Majdnem 5500 felvételiző jutott be a Pécsi Tudományegyetem képzéseire, a legtöbben ápolás és betegellátás, jogász, orvosi és pszichológia szakra jelentkeztek.
Több mint 3400 elsőéves hallgató kezdheti meg tanulmányait a győri Széchenyi István Egyetemen szeptemberben, ez 22 százalékkal magasabb, mint a korábbi években volt.
Csütörtök este nyilvánosságra hozták a 2021-es felvételi ponthatárait, a besorolási döntést azonban csak pár nap múlva tölthetitek le az e-felvételi felületéről.
Több mint 101 ezer felvételiző kapott csütörtök este sms-t arról, hogy bekerült-e egyetemre, főiskolára. A felvételi algoritmus miatt idén is egy (egy hallgatóval induló) tanári szakpáron húzták a legextrémebb ponthatárt, de több népszerű alap- és osztatlan szakon is 450 feletti pontszám kellett az állami ösztöndíjas helyhez.
A korábbi évekkel ellentétben idén a felvételizők csupán annyit tudhattak meg az üzenetből, hogy hányadik helyre sikerült bekerülniük.
6958 elsőéves jutott be a Debreceni Egyetemre, ahol a legnépszerűbb alapszak az ápolás és betegellátás, míg a mesterképzések közül pszichológiára vették fel a legtöbb hallgatót.
Idén is voltak olyan szakok, ahol extramagas ponthatár született. Összeszedtük az idei rekordokat.
Biológia, matematika, kémia - ezekre a természettudományi képzésekre jelentkeztek legtöbben az idei felvételin. De milyenek lettek a ponthatárok? Mutatjuk.
Mérnökinformatikus, ápolás és betegellátás, gazdálkodási és menedzsment – erre a három alapszakra jutott be a legtöbb jelentkező a 2021-es felvételin.
Hány ponttal lehetett bekerülni a legnépszerűbb mesterszakokra az idei felvételin? Nézzük.
Az előzetes ponthatárokra idén is készültünk, hiszen több népszerű szak esetében volt egyetemtől független limit. Mutatjuk, hogy alakultak a végleges számok az előzetes pontokhoz képest ma este.
Gépészmérnöki, villamosmérnöki, vagy egyéb népszerű műszaki képzésre jelentkeztetek? Itt megnézhetitek, milyen ponthatárokat húztak idén a felsőoktatási intézmények.
Több mint 10 800-an felvételiztek idén orvos- és egészségtudományi szakokra, a legnépszerűbb képzés idén is az ápolás és betegellátás, amelyet ötezren jelöltek meg a jelentkezési lapon. Nézzük, milyenek a 2021-es ponthatárok.
Mennyire volt nehéz bekerülni a 2021-es felvételin valamelyik informatikai képzésre? Mutatjuk a ponthatárokat.
Továbbra is a kommunikáció- és médiatudomány a legnépszerűbb társadalomtudományi alapképzés. Mutatjuk, hány ponttal lehetett bekerülni a különböző szakokra.