Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nem tudjátok, melyik kategóriába töltsétek fel az alkalmassági vizsga igazolását? Elbizonytalanodtatok, hogy az összes papírt el kell-e küldeni? Mutatuk, hol kérhettek segítséget.
Két hét múlva 106 ezer felvételiző sorsa dől el - évről évre ugyanaz az algoritmus sorolja be a jelentkezőket az egyetemek, főiskolák képzéseire. Megmutatjuk, hová kerülnek a jelentkezési lapok, kik bontják ki a borítékokat, és mi alapán határozzák meg a ponthatárokat.
A 2014-es felvételin 260-nál húzták meg a minimumponthatárt, vagyis ennél kevesebb ponttal senki nem kerülhet be egyetemre vagy főiskolára, fizetős képzésre sem. Korábban csak azokon a szakokon állapíthattak meg ennél magasabb ponthatárt, amelyekre többen jelentkeztek, mint ahány férőhely volt - az idén azonban lesznek kivételek.
Milyen ponthatárokra számíthatnak azok a diákok, akik valamelyik informatikai alapszakon szeretnének tanulni - állami ösztöndíjas formában? Megnéztük, hogyan alakultak a ponthatárok 2013-ban.
Milyen szakokon húzták tavaly a legmagasabb ponthatárokat? Melyik volt az a tíz alap- és osztatlan képzés, ahova csak jeles érettségivel és többletpontokkal lehetett bekerülni?
Július 10-ig lehet módosítani a felvételin megjelölt szakok sorrendjén, illetve eddig lehet pótolni a hiányzó dokumentumokat is. A ponthatárokat július 24-én húzzák. Összegyűjtöttük a leggyakoribb tévhiteket a felvételiről.
Mihez kezdhettek, ha nem kerültök be valamelyik egyetemre vagy főiskolára az idei felvételin? Kik és mikor jelentkezhetnek a pótfelvételire, és milyenek a szabályok? Összegyűjtöttük a legfontosabb infókat.
Milyenek lesznek a ponthatárok azon a tizhenhat alap- és osztatlan szakon, ahol már második éve központilag határozzák meg az alsó limitet? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.
A húsz legnépszerűbb egyetemi-főiskolai karon éles lesz a verseny az állami ösztöndíjas helyekért: van, ahova nyolcszor többen jelentkeztek, mint ahány hallgató államilag finanszírozott formában kezdhette el tanulmányait 2013 szeptemberében.