Felvételi 2021: minden fontos dátum egy helyen
A felvételivel kapcsolatban összeszedtük nektek az összes fontos dátumot, amiket már most érdemes beírnotok a naptáratokba.
A felvételivel kapcsolatban összeszedtük nektek az összes fontos dátumot, amiket már most érdemes beírnotok a naptáratokba.
Ha mesterképzésre szeretnétek jelentkezni a keresztféléves felvételin, azt ugyanúgy az E-felvételi rendszerén keresztül, február 15-ig tehetitek meg, mint az alap- vagy osztatlan szakok esetén. Ugyanakkor van néhány szabály, ami eltér a két rendszer között.
Ha ti is a 2021-es felvételi eljárásban jelentkeztek egyetemre vagy főiskolára, akkor érdemes már most tisztában lennetek azzal, mikor és mennyit kell fizetnetek felvételiért.
Emelt érettségi, nyelvtudás, esélyegyenlőség, felsőoktatási szakképzés, szakképesítés, versenyek és sporteredmények - ezekért mind-mind kaphattok többletpontot a felsőoktatási felvételin. De pontosan mennyit? Mutatjuk.
Nem kell január elejéig várnotok, ha kérdésetek merülne fel vagy technikai problémátok adódna a felvételivel kapcsolatban az ünnepek alatt, a Felvi ügyfélszolgálata ugyanis a karácsonyi-szilveszteri időszakban is üzemel. Fontos azonban, hogy nem a megszokott rend szerint.
Az idei keresztféléves felvételin összesen 6439-en jelentkeztek a felsőoktatásba. Mutatjuk, melyek voltak a legnépszerűbb alap- és osztatlan képzések, illetve felsőoktatási szakképzések.
A 2021-es keresztféléves felvételin a legtöbb diák az Eötvös Loránd Tudományegyetem Gazdálkodástudományi Intézetébe jelentkezett. Mutatjuk, melyik volt a tíz legnépszerűbb egyetemi kar.
Még mindig a hazai képzések a legnépszerűbbek, de a megkérdezettek nagyságrendileg ötöde már külföldi intézményekben képzeli el az alapszakos továbbtanulását - derült ki a Corvinus Egyetem idei nyári felméréséből, amit a 16-20 éves középiskolások körében készítettek.
Mit tehettek, ha nem kerültük be a kiszemelt szakra a keresztféléves felvételin? Most is tudtok majd pótfelvételizni? Itt a válasz.
Hamarosan kezdődik a keresztféléves ügyintézési időszak. De mikor éri meg módosítani a felvételin megjelölt szakok sorrendjén vagy visszavonni a jelentkezést? És meddig gondolhatjátok meg magatokat? Fontos kérdésekre válaszoltunk.
Ha mesteren szeretnétek továbbtanulni, akkor sajnos nem mindegy, milyen alapszakon végeztetetek. Mutatjuk, hol tudjátok megnézni, milyen bemeneti követelmények vannak egyes szakokon.
Már csak egy hetetek van eldönteni, hogy hova és milyen sorrendben szeretnétek jelentkezni a felvételin. Ha viszont már megszületett a döntés, akkor ne várjatok a hitelesítéssel sem, nehogy később elfelejtsétek. Mutatjuk, hogy ezt meddig és hogyan tehetitek meg.
Olvasónk angolérettségit szeretne majd tenni és arra kíváncsi, hogyan mutatkozik meg a felvételi pontokban a különbség a két szint között, illetve milyen feltételekkel kaphatna nyelvvizsgát az emelt érettségiért. Itt a válasz.
Várhatóan október közepén jelennek meg a keresztféléves felvételi tudnivalói, vannak azonban olyan szabályok, amiket már most is lehet tudni. Ilyen például az, hogy pontosan hány szakot jelölhettek meg díjmentesen.
Már rengetegszer írtunk róla, hogy 2020-tól alapképzésre és osztatlan mesterképzésre felvételizőknek kötelező legalább egy emelt szintű érettségi vizsgával, vagy felsőfokú végzettséget tanúsító oklevéllel rendelkeznie. De mi a helyzet akkor, ha nem szeretnétek az érettségi után egyetemen vagy főiskolán továbbtanulni? Rátok is vonatkozik a szabály? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.
Az idei pótfelvételin csaknem 10 ezren adták be a jelentkezésüket valamely egyetemre vagy főiskolára. Bár idén jóval több intézmény hirdetett meg állami ösztöndíjas helyeket, mégsem történt látványos növekedés a pótfelvételizők számában. Mutatjuk a korábbi évek statisztikáit.
Az elmúlt évekhez hasonlóan az Innovációs és Technológiai Minisztérium 2020-ban is támogatja a magyarországi felsőoktatási intézmények Kárpát-medencében működő székhelyen kívüli - kihelyezett - képzéseit. Mivel ezekre a képzésekre még mindig lehet jelentkezni, ezért akkor sincs semmi veszve, ha már lecsúsztatok a pótfelvételiről.
Rossz trend folytatását mutatják, és az egész magyar gazdaság számára elszomorítóak az idei műszaki felsőoktatási felvételik eredményei – közölte az Együtt a Jövő Mérnökeiért Szövetsége (EJMSZ).
Augusztus 9-én éjfélig lehetett leadni a jelentkezéseket az idei pótfelvételire. Hamarosan pedig az is kiderül, hogy ki melyik felsőoktatási intézményben kezdheti meg a tanulmányait szeptemberben. De pontosan mikor lesz a ponthatárhúzás? Itt a válasz.
A pótfelvételi ponthatárokra augusztus 28-ig még várnunk kell, jelenleg a jelentkezések feldolgozása zajlik. Mutatjuk, mire kell figyelnetek a felvételinek ebben a szakaszában.