CEU-ügy: a diákok is kimondták, mit gondolnak róla
"Ha a magyar kormány célja az volt, hogy gátat vessen az itteni munkának, üzenem: nem sikerült" - a Népszava hallgatókat kérdezett a CEU-ügyről.
"Ha a magyar kormány célja az volt, hogy gátat vessen az itteni munkának, üzenem: nem sikerült" - a Népszava hallgatókat kérdezett a CEU-ügyről.
Hamarosan itt az első őszi zh hét, majd a téli vizsgaidőszak. Mind ismerünk olyan egyetemistákat, akik csak a karácsonyi szünetnek élnek, a felkészülés napjai után csak túlélni szeretnének.
Sok dolog van, amit biztosan mindenki emlegetni fog az egyetem után is, de vajon mennyire maradnak meg az ébren töltött esték, amikor esszéket írtatok az utolsó pillanatban, vagy a lehetetlen vizsgák? Összegyűjtöttünk pár emlékezetes dolgot, amit minden egyetemista átél egyszer.
Sokan mondják, hogy az egyetemi évek a legemlékezetesebbek. Persze ez függ attól is, éltek-e a lehetőségekkel, amelyeket az egyetem vagy főiskola biztosít nektek. Összegyűjtöttünk tíz dolgot, amit érdemes kipróbálni.
Van, aki Ilyenkor ér a szakácstudománya csúcsára a különböző tésztákkal és szendvicsekkel, és van, aki a gyorséttermek törzsvendége lesz az egyetemi évek alatt.
Milyen az első vizsgaidőszak az egyetemen, főiskolán? Mindenki átesik rajta, és biztosan elraktározza a tapasztalatokat. A vizsgaidőszak árnyoldalai és tapasztalatai a hallgatók szemével.
Amikor 25 ezer forinttól még mindenki gazdagnak érezte magát, az volt a legmenőbb az osztályban, akinek volt világítós cipője, vagy a kék szemhéjpúder és a testcsillám a divat legfelsőbb fokának megnyilvánulása. Összegyűjtöttünk pár nagyon menő dolgot, ami felnőttként már nem olyan hatalmas érték.
Habár mi is tudjuk, hogy még csak most kezdődött a szorgalmi időszak, vannak, akik már tudják, hogy mi vár majd rájuk, ha eljön a vizsgaidőszak. Erre soha sem lehet időben elkezdeni felkészülni, és most magára a tanulásra gondolunk. Összegyűjtöttük, hogy mik a vizsgaidőszak legrosszabb pillanatai.
Hamarosan minden egyetemista belekóstolhat az igazi egyetemi bulizásokba, és előbb utóbb arra is rájön, hogy milyen tipikus bulizók vannak az ilyen bulikban. Nektek melyik ismerős a felsoroltak közül?
A szövetségi megállapodás után információink szerint múlt hétre az anyaországbeli kampusz kérdését is sikerült megoldania a CEU-nak - méghozzá a kormánynak is elfogadható módon - írja a hvg.hu.
Hatalmas különbség lehet a középiskola és az egyetem között. Szerintetek mik azok a dolgok, amik a legjobban jellemzik a felsőoktatásban töltött éveket? Az, hogy nem kell korán kelni, vagy az, hogy nagyon sok diákkedvezmény van? Mi összegyűjtöttünk párat ezekből:
Az egyetem alatt az ember kísérletezőkedvében nagyon sok megválaszolatlan kérdésre keresi a választ, természetesen saját tapasztalatok által. Mennyi kávét tud egy ember meginni egy este alatt, vagy hogyan lehet 600 oldalt elolvasni másnapra? Ismerősek?
Jövőre felvételiztek egyetemre vagy főiskolára? Van néhány dolog, amit tudnotok kell, mielőtt megérkeztek életetek első előadására vagy szemináriumára.
Alig pár hét telt el a szorgalmi időszakból, de a nagyi/szomszéd/nagybácsi már most a vizsgaidőszakkal riogat? Vagy ami még idegesítőbb: már elsőéves korotokban a várható diákhitel-tartozásotokkal és a munkaerőpiaci esélyeitek latolgatásával szórakoztat titeket?
Kíváncsiak vagyunk, hogy szerintetek melyik magyar egyetemen tanítanak a legjobb tanárok. Most ti is értékelhetitek az egyetemetek oktatóit egy szavazattal.
Akik csak most kezdték az egyetemet el sem tudják képzelni, milyen lesz az utolsó félévre, azonban akik már lediplomáztak, biztosan állítják, hogy homlokegyenest más lesz, mint ahogy elkezdődött. Ebből gyűjtöttünk össze egy kis válogatást:
Az egyetemi élet nem a legolcsóbb mulatság sem a diákoknak, sem a családoknak, ezért érdemes néha egy kicsit spórolni. Megmutatjuk, hogy mik azok a dolgok, amiket ha betartotok, akkor több maradhat a zsebetekben a hónap végére.
Az egyetemen sokan szereznek olyan tapasztalatokat, amelyekről még hosszú idő elteltével is gyomorgörccsel mesélnek. Friss diplomásokat kértünk arra, meséljék el legkellemetlenebb egyetemi élményüket.
Sokan még nem is tudják, mi vár rájuk végzősként, azonban akik már megszerezték a diplomát, pontosan emlékeznek az utolsó évre. Fáradtság, szakdolgozat, konzultáció, még egy kis szakdolgozat, és végül egy kis konzultáció.
Sokaknak most kezdődött el élete egyik legújabb szakasza azzal, hogy egyetemre került és új városba költözött. A nagy lelkesedés azonban már az első napokban alábbhagyhat, amikor kiderül, hogy nem is olyan a külön élés mint hittétek.