1400-1800 forint: ennyit kapnak óránként a diákmunkások idén
Idén a 25 év alattiak jövedelméből nem vonják le a személyi jövedelemadót, ami érezhetően növelte a diákmunkára jelentkezők számát - közölte az ELTE-Trenkwalder Iskolaszövetkezet.
Idén a 25 év alattiak jövedelméből nem vonják le a személyi jövedelemadót, ami érezhetően növelte a diákmunkára jelentkezők számát - közölte az ELTE-Trenkwalder Iskolaszövetkezet.
A 25 éven aluliak szja-mentessége és a minimálbér emelkedése a diákmunkákat is érinti.
Jövőre a 25 év alattiaknak nem kell személyi jövedelemadót fizetniük a jövedelmük után. De pontosan mennyit hozhat majd a konyhára a kedvezmény? Mutatjuk.
A járási és kerületi hivatalok továbbra is várják a jelentkezőket - jelezte az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).
A diákok nyári munkavállalásához nincs szükség védettségi igazolványra, de bizonyos munkakörökben előnyt jelenthet - közölte a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetség (DiákÉSZ).
Itt a tanév vége, elindult a jelentkezés a július elejétől augusztus végéig tartó állami nyári diákmunka programra is. Mutatjuk hol és mennyiért dolgozhattok 2021-ben.
A szakértők szerint 2021-ben a legtöbb munka bruttó 1200-1300 forintos órabér körül mozog majd, a tavalyi járványhelyzet miatt azonban valószínűleg sokkal nagyobb lesz az érdeklődés a cégek és a diákok körében is a nyári melókra. Az is megvan, kik kereshetik majd a legtöbbet a szünetben.
A cégek már megkezdték a toborzást a klasszikus nyári diákmunkákra, de a diákok még kivárnak - írja keddi számában a Világgazdaság.
Bár a részletekről még egyeztetnek az ifjúsági szakmai szervezetekkel.
Az idén nagyjából 120 ezer diák dolgozott, ez a múlt évhez képest 30 százalékos visszaesés a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetségének (DiákÉSZ) adatai szerint.
Megugrott a munkalehetőségek iránti kereslet júniusban a diákok körében - írta a Világgazdaság pénteki számában.
Diákként sokan kihasználják a nyári szünetet és elmennek dolgozni erre a pár hónapra. De mire kell odafigyelni, amikor munkát vállaltok? Milyen szabályok vonatkoznak rátok adózás terén?
Idén is elindul a kormány nyári diákmunkaprogramja, amelyben a 16-25 év közötti, nappali tagozatos tanulók vehetnek részt, július 1. és augusztus 30. között - mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium parlamenti és stratégiai államtitkára kedden Budapesten sajtótájékoztatón.
Ha még nincs adóazonosító jeletek, de szeretnétek a nyáron dolgozni, akkor itt az ideje beszerezni, hiszen enélkül nem vállalhattok munkát - hívja fel a figyelmet a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).
Ha diákként dolgoztok, akkor nektek is írásban kell munkaszerződést kötnötök, amiben meg kell határozni az alapbért és a munkakört is.
Az elmúlt hetekben nagyon sok diák veszítette el a munkáját a koronavírus miatt kialakult helyzetben. A legtöbben azért dolgoztak, hogy fizetni tudják az egyetemi tanulmányokat, az albérletet. Mit mondanak a szakemberek?
Túl vagytok a vizsgákon és szeretnétek hasznosan tölteni a következő heteket? Szívesen vállalnátok diákmunkát, amíg nem kezdődik el a következő szemeszter? Most összegyűjtöttük, hogy milyen lehetőségeitek vannak és mire érdemes figyelnetek.
Milyen feltételekkel vállalhattok diákmunkát a téli időszakban középiskolásként vagy egyetemistaként, mennyi pénzt kaphattok és mire érdemes figyelni? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat.
Akár most kezdtétek az egyetemet, akár évekkel ezelőtt, ha szívesen dolgoznátok az óráitok mellett, akkor ezekre a szabályokra érdemes odafigyelnetek. Négy tipp, amit érdemes megfogadni.
Nagyjából bruttó 1100-1300 forintot tudnak megkeresni óránként - ez az összeg persze nagyban függ a munka típusától, ahogy attól is, az ország melyik részén sikerül elhelyezkedniük - írja a Pénzcentrum.