Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A laborgyakorlatok és a szemináriumok tartása mellett pedig a Cambridge doktori képzésén újgenerációs rákellenes gyógyszerek fejlesztésén fog dolgozni.
Ilyenkor érdemes elgondolkozni azon, mennyit is ér egy kis pihenés vagy szabadság. Azoknak, akik esetleg megakadtak egy kutatásban üzenjük: jön a téli szünet.
A végzős diákok több mint negyede jelentkezett idén az oxfordi vagy a cambridge-i egyetem valamelyik képzésére – írja közleményében a Milestone Intézet.
A 20. helyet szerezte meg a The Telegraph brit napilap nemzetközi iskolákról készített listáján a budapesti Milestone Intézet, míg a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium a 17. helyen végzett.
Tizenegy magyar felvételiző jutott be a világ egyik legjobb felsőoktatási intézményeként számon tartott cambridge-i egyetemre. A magyar diákok bekerülési aránya hagyományosan magas – volt olyan év, hogy ötven elsőéves kezdett tanulni Cambridge-ben –, de a brit diákhitel és a kedvezményes tandíj elvesztése sokak kedvét elvette az angliai továbbtanulástól. Pedig több mint tíz éve magyar diákszervezet is működik az egyetemvárosban.
Az oxfordi egyetem vezeti a The Times és a Sunday Times 2023-as felsőoktatási rangsorát, amelyet az Egyesült Királyság legjobb egyetemeiről készítettek.
Több mint ötvenezren felvételiztek idén a világ egyik legjobb egyetemére, a Yale-re. Négy százalékuk járt sikerrel, köztük Tang Bettina, aki idén végzett a budapesti Fazekas-gimnáziumban, a Yale-en pedig ösztöndíjasként tanulhat szeptembertől. Nem ő az egyetlen magyar diák, aki topegyetemen kezdi az új tanévet, az Eötvös József Gimnáziumban érettségizett Gonda Dani Cambridge-ben tanul majd szociológiát és politológiát. Orvosként dolgozó nagymamája néha még mindig megkérdezi, nem szeretne-e valamilyen „rendes szakmát” szerezni.
Több végzős is bekerült a Yale, a Harvard, a UPenn, az oxfordi és a cambridge-i egyetem képzéseire, Budapest is felkerült a világ legjobb egyetemvárosainak rangsorára, 155 kreditet szerzett egy félév alatt a pécsi egyetem egyik hallgatója. A hét oktatási hírei közül szemezgettünk.
Tizenketten kaptak felvételi ajánlatot Oxfordból vagy Cambridge-ből, ketten bejutottak a Yale-re, egy diák a Harvardon, egy a pennsylvaniai egyetemen kezdheti a következő szemesztert – ilyen felvételi eredményekkel zárta a tanévet a Milestone Intézet. A brit egyetemekre jelentkezők száma a brexit miatt náluk is a felére esett vissza, sokan inkább Hollandiát, Írországot vagy Ausztriát választják – igaz, a Bécsbe pályázó milestone-osok jellemzően a CEU alapszakjai közül válogatnak.
Bár nem kötelességük, a brit királyi család egyre több tagja szerez diplomát. II. Erzsébet még otthon, magántanároktól tanult, a fia, Károly herceg már Cambridge-ben, unokája pedig a skóciai St. Andrews-ban végzett.
A héten sem maradunk oktatási események nélkül: újabb nemzetközi rangsorba kerültek hazai egyetemek, két magyar középiskolás rekordot döntött a világ egyik legrangosabb vitaversenyét Oxfordban, és Orbán Viktor is megszólalt a tanárok fizetésével kapcsolatban. Összeszedtünk minden fontos történést a hétről.
Tizenkét magyar, a Milestone Intézetbe járó középiskolást vár tárt karokkal a világ élvonalába tartozó két angol elitegyetem. Tizenegy diák a Cambridge-től, egy pedig az Oxfordtól kapott felvételi ajánlatot.