"Nagyon szeretnék pedagógusként dolgozni, de nem engedhetem meg magamnak"
Kemény idézetekkel üzen a Pedagógusok Szakszervezete - a pályakezdő tanárok mindennapi megélhetési problémákkal küzdenek.
Kemény idézetekkel üzen a Pedagógusok Szakszervezete - a pályakezdő tanárok mindennapi megélhetési problémákkal küzdenek.
A PDSZ és a PSZ tegnap bejelentette, hogy közös sztrájkbizottságuk sztrájktárgyalásokat kezdeményez a kormánnyal.
Egyesíti sztrájkbizottságát a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ), azonnali béremelést és a munkaterhek csökkentését követelik – jelentették be keddi sajtótájékoztatójukon. A PSZ elnöke azt mondta, 2018 óta kongatják a vészharangot, de a kormány nem foglalkozik az oktatást érintő problémákkal.
„Pénteken tárgyaltunk a PSZ-szel, az eredményéről kedden közös bejelentés lesz” – ezt közölte a Facebookon a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ).
A program a gyakornokoknak szólna, az iskolákba szétküldött levél alapján pedig az Oktatási Hivatal arra kéri az iskolák vezetőit, bátorítsanak mindenkit a részvételre.
Minden ötödik iskolában van olyan tanár, akinek nincs felsőfokú végzettsége - közölte a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ), amely szerint az iskolákban rendszeresen kellene tesztelni a diákokat és a tanárokat.
Egyre nagyobb hullámokat generál Parragh László meleg tanárokkal kapcsolatos megjegyzése. Oktatási szakszervezetek, tanárok és politikusok is elhatárolónak a kijelentéstől, sokan egyenesen bocsánatkérést várnak.
Egy pályakezdő tanár alig 150 ezer forintot vihet haza egy hónapban - ez egy albérletre sem elég. A Pedagógusok Szakszervezete most azt kéri, szeptember elején emelkedjenek a bérek.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) az iskolakezdés előtt indított petíciót, amiben a vetítési alap emelését és a heti óraszámok átalakítását is kérik.
A tanárokat és a diákokat egyaránt - javasolja a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ).
Totyik Tamás szerint, ha augusztus végén oltják be kampányszerűen a gyerekeket, akkor csak október végére alakul ki náluk a védettség.
A Pedagógusok Szakszervezete szerint a pedagógusok leterheltek, ezért érthetetlen, miért nem a gyermekorvosi hálózaton keresztül oldják meg az oltást.
A szakszervezet szerint a tanárok mélyen megalázottnak érzik magukat, a kormány pedig visszaél a hivatástudatukkal.
Évek óta komoly tanárhiánnyal küzdenek a kistelepülési iskolák, amelyek a nyugdíjba vonulók helyére egyre nehezebben tudnak felvenni új tanárokat: főként gyógypedagógusokat, informatika és természettudományos szakosokat keresnek hiába. Sok pedagógus párhuzamosan három-négy iskolában tanít, naponta ingázva a települések között, az iskolaigazgatók pedig – jobb megoldás híján – „bartereznek”.
A Pedagógusok Szakszervezete a köznevelési államtitkárnak címezte a levelet, miután levelet kaptak a minisztériumtól.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) versenyképes ajánlatot, megalapozott ígéretet szeretne az oktatásban dolgozók bérének emelésére, felfüggesztenék a helyi tanterveket és pótolnák az online oktatásban felhalmozott a lemaradásokat
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szerint az Innovációs és Technológiai Minisztérium a változtatásokat célzó törvényjavaslattal elismeri, hogy kapkodva, rohamtempóban, a társadalmi egyeztetés és a jogalkotás normáit felrúgva áterőltetett szakképzési törvényt módosítani kell.
A Pedagógusok Szakszervezete szerint, iskolapszichológus kellene minden intézménybe a járvány okozta traumák miatt.
A szakszervezet nem zárkózik el a jelenléti oktatástól, ugyanakkor van néhány elvárásuk.
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) többek között elvárja az oktatásirányítástól, hogy csökkentsék minimálisra az osztálylétszámokat az újranyitás után, az otthon maradó gyermekeket semmilyen hátrány ne érje, a pedagógusok esetleges túlmunkáját pedig fizessék ki.