Nettó 814 ezer forint - mostantól legalább ennyit keres egy kezdő tanár Franciaországban
1500 helyett nettó 2000 euró - mai árfolyam szerint több mint 814 ezer forint - lehet Franciaországban a kezdő tanárok fizetése 2023-tól.
1500 helyett nettó 2000 euró - mai árfolyam szerint több mint 814 ezer forint - lehet Franciaországban a kezdő tanárok fizetése 2023-tól.
Franciaországban sztrájkkal és tüntetésekkel tiltakoztak csütörtökön a tanárok az új járványügyi intézkedések ellen. Szerintük az új szabályok káoszt okoznak az iskolákban.
Az akciót azoknak ajánlják, akiknek az Emily in Paris című netflixes sorozat főszereplőjéhez hasonlóan meggyűlt a bajuk a francia nyelvvel.
Ausztriában a tanév első hetében folyamatosan tesztelik majd a diákokat és a tanárokat, akiknek kötelező lesz maszkot viselniük. Franciaországban több ezer oltópontot nyitnak az iskolákban, az Egyesült Államokban eltérő szabályok mellett kezdik az oktatást az intézmények – van, ahol hetente kétszer végeznek majd PCR-teszteket, máshol a maszkviselésről is a szülők döntenek. Különböző forgatókönyvekkel készülnek az országok a tanévkezdésre és a koronavírus-járvány negyedik hullámára.
Néhány országban már most hétfőtől visszatérhettek a diákok az iskolapadokba, de a nagyobb lazítás jövő héttől kezdődik. Körbe néztünk, mik a tervek külföldön.
Kedden, szerdán és csütörtökön is megtámadták a hackerek a Cned nevű szervert, amelyet a koronavírus-járvány miatt bezárt iskolák tanulói és oktatói használnak.
Az iskolák, az óvodák és a bölcsődék három hétig lesznek zárva, amiből az első héten távoktatás lesz, utána két hétig tavaszi szünet.
Franciaországban 2018 óta pedig törvény írja elő, hogy hetente egyszer vegetáriánus ételt kell felszolgálni a menzákon. Van, aki a húsmentes hétfőt inkább húsmentes hétté bővítette.
Az cseppet sem meglepő, hiszen évről évre látszik az iskolák statisztikáiból, hogy sok magyar diák kerekedik fel érettségi után, és választ külföldi egyetemet. De ha valaki eldöntötte, hogy külföldre megy, merre érdemes elindulni, hogyan érdemes választani és egyáltalán melyek a világ legjobb egyetemei? Erre kerestük a választ.
Szlovéniában hétfőtől a legtöbb iskolában távoktatásra állnak át, Franciaországban pedig az egyetemeken döntöttek az online oktatás bevezetéséről.
A tanárt a véleménynyilvánítás szabadságának áldozataként említik.
Az óvodai és az alsóbb osztályokban tanító franciaországi pedagógusok, valamint azok, akik nagyothallókat tanítanak, olyan átlátszó maszkot kapnak, amelyen keresztül a tanulók tudnak szájról olvasni és követni a velük foglalkozó felnőttek mimikáját.
Három nappal a tanévkezdés után a koronavírus-fertőzés veszélye miatt Franciaországban 22 oktatási intézmény van zárva a 60 ezerből - mondta pénteken Jean-Michel Blanquer oktatási miniszter, aki szerint ez egy viszonylag alacsony szám.
Az utóbbi hetekben sorra jelentették be az országok, hogyan indítják el a következő tanévet járványhelyzet idején. Elég eltérő megoldások születtek, ezért most összegyűjtöttük egy cikkben, hogy mi a jelenlegi állás.
A francia óvodákban megszűnnek, az iskolákban pedig enyhülnek a távolságtartás szabályai annak érdekében, hogy minden gyerek visszatérhessen az intézményekbe.
Országonként eltérő, hogy a koronavírus miatt bevezetett korlátozások fokozatos feloldása milyen mértékben érinti az oktatási intézményeket. Van, ahol az idei tanév végére még visszaülhetnek a diákok az iskolapadba, míg máshol erre legalább szeptemberig várni kell. Utánajártunk, hogy áll most a helyzet a többi országban.
Két hónapos lezárás után, május 11-én újranyitnak az iskolák Franciaországban. Az oktatás a korábbiakhoz képest sokkal kisebb létszámmal, 15 fős osztályokban folytatódik.
Ha külföldi továbbtanulásban gondolkodtok, és éppen a megfelelő célpontot keresitek, Franciaország anyagi szempontból is jó választás lehet. Az állami egyetemeken ugyanis szinte ingyen tanulhattok, többféle ösztöndíjra pályázhattok és jól fizető diákmunkát is vállalhattok. Összegyűjtöttük a legfontosabb információkat a kinti életetek megtervezéséhez: költségek, szálláslehetőségek és bevételek.
Szuper appot tesztel a francia állam, annak érdekében, hogy a művészetek, a kultúra könnyen elérhető legyen a fiatalok számára is. Komoly összeggel támogatnák a 18 éveseket.
A francia bíróság döntött: az iskoláknak alternatív menüt kell biztosítaniuk azoknak a muszlim és zsidó diákoknak, akik nem esznek disznóhúst - írta meg korábban a Guardian.