Ausztriában egy héttel később nyitnak az iskolák a tervezettnél
Ausztriában a tervezett január 18-a helyett csak egy héttel később, január 25-én térhetnek vissza a diákok a tantermekbe - jelentette be Heinz Fassmann osztrák oktásügyi miniszter.
Ausztriában a tervezett január 18-a helyett csak egy héttel később, január 25-én térhetnek vissza a diákok a tantermekbe - jelentette be Heinz Fassmann osztrák oktásügyi miniszter.
Az országban január 7-től lazítanak, hétvégén szigorítanak, hétfőtől pedig ismét lazítanak. Utóbbi a sulikat is érinti.
A két hete bezárt iskolákba hamarosan újra elindul a tanítás.
Míg a legtöbb országban folyamatosan szigorítanak, és szinte minden napra jut egy hír, hogy éppen hol álltak át távoktatásra, addig Olaszország egyes tartományaiban újraindul a tantermi oktatás.
A cél, hogy fokozatosan minden évfolyam iskolába járhasson a kevésbé fertőzött településeken.
November 23-án újranyitnak a kambodzsai főváros, Phnompen iskolái, miután nem igazolódtak be az újabb koronavírus-járványgóccal kapcsolatos helyi félelmek.
Egy hónapos csúsztatás után, október elsejétől Észak-Macedóniában is elkezdődött az oktatás. Szlovéniában pedig szintén a mai naptól nyitottak újra az egyetemek.
Már Észak-Macedónia és Irán is döntött a tanévkezdésről, Romániában viszont bizonytalanná vált az iskolák megnyitása.
Az utóbbi hetekben sorra jelentették be az országok, hogyan indítják el a következő tanévet járványhelyzet idején. Elég eltérő megoldások születtek, ezért most összegyűjtöttük egy cikkben, hogy mi a jelenlegi állás.
A koronavírus-járvány miatt Monroviában sem járhatnak iskolába a diákok, ezért a szabadban tartották meg az óráikat. Libériában egyébként hamarosan újranyitják az iskolákat, hogy le tudják zárni a 2019/2020-as tanévet.
Hamarosan kezdődik a következő tanév, ezért a különböző országok sorra jelentik be a tanévkezdéssel kapcsolatos intézkedéseiket. Már Romániában, Szerbiában és Törökországban is megszületett a döntés.
Az már biztos, hogy szeptember elsején elkezdődik a tanév Szerbiában és Izraelben, de a tervek szerint nem minden nap és nem mindenki járhat majd be személyesen az órákra.
Képet posztolt a diák a zsúfolt iskolai folyosóról, felfüggesztették.
A bolíviai kormány úgy döntött, hogy leghamarabb 2021-ben járhatnak újra iskolába a diákok.
A tanárok, a diákok és a szülők azért tiltakoztak, mert úgy gondolják, hogy az iskolák nincsenek felkészülve a diákok fogadására a koronavírus-járvány idején.
Bár a legtöbb országban még képlékeny, hogy online vagy tantermi oktatással kezdődik-e majd a tanév, de Skóciában már döntöttek: a járványügyi adatokat figyelembe véve augusztus 11-től tervezik újranyitni az iskolákat. Az iskolák extra óvintézkedésekkel is készülnek.
A koronavírus-járvány miatt valamennyi könyvtárat bezártak, azonban a veszélyhelyzet véget ért. Így a legtöbb könyvtár megkezdhette az újranyitás előkészületeit, és bár még mindig oda kell figyelni a biztonsági szabályokra, hamarosan a legtöbb megnyitja kapuit az olvasóknak.
Mégsem jelent akkora kockázatot az iskolák működése a járvány alatt? Az Edinburgh-i Egyetem szakértői szerint nem azt a kérdést kellene feltenni, hogy biztonságos-e újranyitni az iskolákat, hanem hogy elég biztonságosak-e az iskolák, hogy újranyithassanak.
A brit kormány terve korábban az volt, hogy minden általános iskolás visszatérhet az iskolapadba még ebben a tanévben, mostanra azonban másképpen gondolják.
A karantént azt követően rendelték el Maribor egyik általános iskolájának harmadik osztályos tanulói és tanítójuk számára, miután kiderült, hogy az egyik kisfiú koronavírussal fertőződött meg.