Még egy iskolakezdési támogatás, amiről kevesen tudnak
Az önkormányzatok is segítik az erre rászoruló lakóikat az iskolakezdés idején.
Az önkormányzatok is segítik az erre rászoruló lakóikat az iskolakezdés idején.
A tankerületi tanácsok tervezett taglistája „zöld utat biztosít a kormányzati akarat-gőzhenger gátlástalan nyomulásának” - írja a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) közleményében.
Hat önkormányzat nem írta alá a tankerületi központokkal közösen készített megállapodásokat az iskolák átvételéről, ezért Tiszaeszláron, Csömörön, Gödöllőn, Dunaújvárosban, Eleken és Szegeden határozattal döntöttek erről - közölte a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) szerdán az MTI-vel.
Szeptemberig ennyi gyereket kell keríteni valahogy. A helyiek az intézmény bezárásától félnek.
Nem szeretnék a budapesti önkormányzatok, hogy a működtetést is az állami fenntartó vállalja magára. Eddig is gyakran fordult elő, hogy egy-egy kerület segítette ki a Kliket. A problémák eddig sem a bizonytalanságból, hanem a Klik pénzhiányából fakadtak.
Aláírásokat gyűjtenek Kiskunhalason a szülők, akik az ellen tiltakoznak, hogy az önkormányzat átadja a Csipkeházi Óvodát a katolikus egyháznak. Az érintett 65 családból már 63-an írtak alá az ívet.
Pert indít a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ (Klik) ellen a dombóvári önkormányzat. A Tolna megyei város vezetése szerint az állami iskolafenntartó nem fordít elég pénzt a település tanintézményeinek karbantartására, és így gyorsan romlik az épületek állaga - írta a Népszabadság a pénteki számában.
Salgótarján szeptembertől nem vállalja tovább az oktatási intézmények működtetését. A város úgy döntött, hogy ezen feladatok alóli felmentésre ad be kérelmet a Belügyminisztériumnak - írta a Napi Gazdaság.
Új ösztöndíjprogramot hirdet a Fővárosi Önkormányzat: a hallgatók havi 50 ezer forintos ösztöndíjat kapnak, és megismerhetik az önkormányzat működését.
Helyi oktatási kerekasztalok felállítását javasolja az LMP a közoktatási rendszer működőképességének megőrzése...
Százmillió forinttal tartoznak egyes önkormányzatok a tankönyvterjesztőknek, akik emiatt bojkottba kezdtek: amíg nem kapják meg a hiányzó pénzt, nem szállítják ki a könyveket. Ha nem oldódik meg a helyzet, tízezer diák maradhat tankönyv nélkül. A csődközeli helyzetben lévő önkormányzatok vagy fűtésre, vagy étkeztetésre költötték az állami normatívát, közben viszont a könyvterjesztő szféra is a végét járja. Hoffmann egyeztetést ígér, a tanév viszont egy hét múlva elkezdődik - írja a hvg.hu
Az oktatási államtitkár megkeresi az elkövetkező napokban azokat az önkormányzatokat, amelyek nem fizették ki a diákok tankönyveinek árát a forgalmazóknak, s emiatt azok nem akarják kiszállítani a kiadványokat. Hoffmann Rózsa jelezte: jövő évtől a tankönyvtámogatások címkézett tételként szerepelnének a büdzsében.
Az elmúlt tizenkét napban egy érintett önkormányzat sem rendezte tartozását, ezért a tankönyvterjesztők megkezdték a bojkottot, az érintett iskolákba csak a fizetős diákok tankönyveit viszik ki, az ingyenességre jogosultakét nem. Ha nem lesz megegyezés, tízezer diák maradhat könyv nélkül - írja a keddi Magyar Nemzet.
A Jobbik szerint az, hogy az állam átveszi az alapfokú oktatási intézmények működtetését, önmagában nem garantálja, hogy megmaradnak a kistelepülések általános iskolái, ha ehhez továbbra sem társul megfelelő finanszírozás és elkötelezettség.
Márciusi fizetésükkel együtt januárig visszamenőleg megkapták a szegedi pedagógusok és közoktatásban dolgozók önkormányzati fizetéskiegészítésüket, az úgynevezett "Szeged-pótlékot".
Megszűnhet a Somogy megyei Nikla általános iskolája. A hétszáz lakosú település önkormányzata nem tudja tovább fenntartani az intézményt, amely csak akkor működhet tovább, ha átadják az egyháznak.
Kikapcsolta a gázt a szolgáltató Tiszabura közintézményeiben az önkormányzat felhalmozódott közüzemi tartozásai miatt.
Nem fedezi a 2011-es költségvetésbe foglalt összeg az általános- és középiskolában dolgozó tanárok fizetését Szatmárnémetiben.