Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mennyibe kerülnek a legdrágább alap- vagy osztatlan képzések az egyetemeken? Mutatjuk, mennyire mélyen a zsebükbe kell nyúlniuk azoknak, akik nem szereznek állami ösztöndíjas helyet a következő szakokon.
Hamarosan véget ér a 2020-as tavaszi félév az egyetemeken, elkezdődnek a vizsgák és mindenki megtudja, milyen eredménnyel zárja majd a távoktatást. De mi lesz az idei átsorolásokkal, erre is hatással van a vírushelyzet? Összeszedtünk mindet, amit a félév végén tudnotok kell.
Ma megjelent egy kormányrendelet, amely több változást is tartalmaz az egyetemek, főiskolák számára is. Összegyűjtöttük a főbb változásokat, amelyeknek sok diák örülhet.
A Diákhitel Központ Zrt. szerdán reggel nyilatkozta az MTI-nek, hogy tavaly már minden negyedik önköltséges hallgató élt a kamatmentes Diákhitel2 lehetőségével.
Ha jól tanultok, állami ösztöndíjasként már a második félévtől kaphattok tanulmányi ösztöndíjat, támogatott helyet szerezhettek vagy - ellenkező esetben - akár el is veszíthetitek azt. Mutatjuk a szabályokat.
A 2020-as felvételin is amellett, hogy sok diák kerül majd be államilag támogatott képzésre, nagy számban lesznek azok a hallgatók is, akik önköltséges képzésen tanulnak majd jövő szeptembertől. Mennyibe kerülnek a tandíjak a legnépszerűbb egyetemek képzésein?
Bár a legtöbb egyetemen és főiskolán az első félévben főleg alapozó tárgyak vannak, érdemes már most odafigyelnetek a jegyeitekre és a megszerzett kreditekre, ha szeptembertől nem szeretnétek átkerülni fizetős képzésre.
Korábban elegendő volt, ha az egyetemi kurzusokért járó kreditekből elértek egy meghatározott számot vagy jó tanulmányi átlaggal zárták a szemesztert, ma már mindkét feltételt egyszerre kell teljesíteni.
Vannak ösztöndíjak, amelyekre kifejezetten önköltséges képzésen tanulók pályázhatnak. Érdemes utánanézni az egyetemi honlapokon, mert több százezer forintot spórolhattok az önköltségen. Mutatjuk, hogy mire kell keresnetek.
Nem csak az állami ösztöndíjas képzésen tanulók számára, az önköltséges szakok hallgatói is nyerhetnek el különböző ösztöndíjakat. Mutatjuk, melyik típusúaknak érdemes utánanéznetek.
Érdemes már az első félévben figyelni a tanulmányi eredményeitekre, ugyanis több százezer vagy akár több millió forintot is megspórolhattok az egyetemi éveitek alatt, ha ügyeltek az átlagotokra – ha jól teljesítetek átsorolhatnak benneteket állami ösztöndíjas formára. Mutatjuk a részleteket.
A tavaszi félév a legtöbb egyetemen már elkezdődött. Ez pedig azt is jelenti, hogy a szemeszter végére teljesítenie kell a hallgatóknak azokat a feltételeket, amelyekkel tovább maradhatnak állami ösztöndíjas képzésükön.
2019-ben fogtok felvételizni egyetemre vagy főiskolára? Érdemes már most utánajárni, mit jelent, ha állami ösztöndíjasként vagy önköltséges hallgatóként fogtok tanulni, és mit jelentenek a különböző betűjelek a szaklistában.
Még csak most kezdődött az őszi félév, mégis fontos, hogy tudjátok, milyen feltételeknek kell megfelelnetek, hogy ne soroljanak át állami ösztöndíjas képzésről önköltséges formára. Ezekre már most érdemes figyelni.
Nagy verseny várható a felvételizők között ezeken a szakokon. Ugyanis ezek lesznek az idei év legdrágább osztatlan képzései, na de hányan jelentkeztek rájuk?
A felsőoktatás koncepcióban az áll, hogy "a magyar felsőoktatás világszínvonalú lesz hamarosan. Ez a szokásos blöff. Nem lesz" - szögezte le a hvg.hu-nak adott interjúban Polónyi István oktatáskutató, aki szerint nem véletlen, hogy az egyetemeken nagy a csend mostanában.