Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A magyarországi iskolák többségében semmilyen prevenciós tevékenység nem folyik. A tanárok nem tudják, hogyan beszéljenek a gyerekekkel a szenvedélybetegségekről, a tankönyvekben pedig alig foglalkoznak a témával.
A Klebelsberg Intézményfenntartó Központ elnöke egy rendezvényen megígérte, mindenki megkapja a bérét – igaz, arról nem szólt, hogy ez időben történik-e. Hanesz József változtatásokról is beszélt, a gyerekeket tehermentesítenék, a gazdasági döntéseket pedig közelebb vinnék az iskolákhoz. A 9 mellett, a 10 osztályos általános iskola is tervben van.
„Tabletizálná” a kormány az oktatást, így a következő években sok országhoz hasonlóan a táblagépek itthon is fontos szerephez jutnának az iskolákban. Jelenleg egyetlen hasonló projekt fut, a Telenor által indított Hipersuli Program, amin keresztül már láthatók, hogyan ítélik meg diákok, tanárok és szülők a táblagépes oktatást. Megnéztük, mire kell figyelnie a kabinetnek, ha komolyan gondolja a tabletizálást.
Az általános iskolába érkező diákok egy része még beszélni sem tud rendesen – ez derül ki, egy tanárok bevonásával készített felmérésből. A szegény gyerekek vannak a legrosszabb helyzetben.
Néhány Japán iskolában nem mennek egyből haza a gyerekek tanítás után, hanem még 20 percig maguk után takarítanak. Sőt, a konyhás néni szerepét is a diákok vették át. Ennek pedig ők örülnek a legjobban.
Ezentúl tilos lesz azt mondani az angol iskolákban, hogy „embereld meg magad” vagy hogy „két erős fiú kellene, hogy segítsen”. A tanárok részletes listát kaptak.
Elképesztő állapotok uralkodnak a tarnamérai napköziben. Az épület falai salétromosak, penészesek, omladozik a vakolat. Ilyen körülmények között kell a diákoknak a napköziben lenniük, itt is esznek, ami miatt már többen meg is betegedtek.