A családi pótlék iskolás gyerek esetében a családi pótlék alapvetően egészen a tankötelezettség végéig (16 éves korig) jár, ezt követően a támogatást addig folyósítják, ameddig a diák köznevelési vagy szakképző intézménybe jár, ebben az esetben a családi pótlék a tanév utolsó napjáig jár.
Ha a diák egyetemre megy, nem jár a családi pótlék
Ha érettségi után a diák egyetemre, főiskolára megy, akkor júliustól már nem jogosult a szülő a családi pótlékra, azonban ez nem törlődik automatikusan. Ebben az esetben a szülőnek be kell jelentenie a jogosultság megszűnését a vármegyei vagy a fővárosi kormányhivatal családtámogatási osztályán, illetve az ország bármelyik kormányablakánál.
Ha azonban a diák a szakképzésben tanul, és az érettségi után ott marad az iskolában nappali tagozaton, hogy szakmát szerezzen, akkor annak a tanévnek a végéig jár a támogatás, amikor a tanuló betölti a 20-at, ha SNI-s akkor pedig a 23-at.
Mi a helyzet, ha valaki érettségi után dolgozni kezd?
Ha a diák rendelkezik rendszeres havi bevétellel, akkor már nem számít eltartottnak. A jogszabály szerint rendszeres jövedelemnek kell tekinteni azt, ami három egymást követő hónapban meghaladja a mindenkori legkisebb munkabér összegét. A folyósítást pedig a negyedik hónaptól kezdődően kell szüneteltetni.
Ekkortól sem a családi pótlék, sem a családi adókedvezmény számításánál nem lehet őt figyelembe venni. Amennyiben, ha megszűnne a keresete, akkor ismét lehet kérnie a szülőnek, hogy a pótlék számításánál eltartottként vegyék figyelembe.