Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Akár nyelvvizsgára készülnétek, akár az iskola mellett szeretnétek interaktívan nyelvet tanulni, ezek az alkalmazások bármilyen szempontból hasznosak lehetnek.
Sokszor nehéz leülni és egy tankönyvből átolvasni a nyelvtani szabályokat, vagy csak simán szavakat tanulni. Bár az applikációk nem váltják ki feltétlenül a klasszikus nyelvtanulást, de nagyon sokat tudnak segíteni az előrehaladásban és az ismétléseben. Mutatunk három appot, amikkel az angol nyelvtant, a szavakat és akár a beszéd- és íráskészségeket is fejleszthetitek.
Ez az alkalmazás nagyon hasonlít a Duolingora, de a híres nyelvtanuló appal szemben ez egy magyar fejlesztésű program. A1-től C1-es nyelvi szintig lehet vele minden nyelvi készséget fejleszteni, és még szórakoztató is.
Az applikáció nyelvtanárok által fejlesztett és jelenleg több mint 160 országban nagyjából egy millió felhasználónak segít elsajátítani az angolt, egy izgalmas történet segítségével. Mivel a nyelvtanulásban kifejezetten fontos a játékosság, ezért a fejlesztők hozzárendeltek a tanulási folyamathoz egy mesét és egy célt. A kalandos történetben időutazókká válnak a felhasználók, amiben Max Professzorral, a személyes nyelvtanárukkal mentik meg a világot.
Videós leckéken és folyamatosan frissülő tartalmakon keresztül lehet tanulni a nyelvet. Valamint a tanulók segítségére lesznek mesterséges intelligenciával felvértezett chatbotok is, hogy a beszédet és a kiejtést is tudják gyakorolni a különböző szituációkban. Ez utóbbi a Duolingohoz képest egy más szintre helyezi az alkalmazást, mivel a Xeropan alkalmazáson belül akár értelmes beszélgetést lehet lefolytatni egy chatbottal, ami hasonlíthat akár egy telefonbeszélgetéshez is.
Ami szintén bónusz, hogy a diákok a KRÉTA segítségével ingyenesen kiaknázhatják az alkalmazásban rejlő lehetőségeket.
A Quizlet applikáció is sokoldalúnak számít a maga nemében, habár elsősorban a szótanuláshoz használják.
Alapvetően szókártyákra épül az alkalmazás, ami azt jelenti, hogy létrehozhattok egy virtuális kártyát, aminek az egyik felén egy szó/kifejezés található, a másik felén pedig egy definíciója, leírása.
Ezzel a módszerrel egy egész kislexikont hozhattok létre a telefonotokon, ami rendkívül hasznos, ha mondjuk egy szódolgozatra kell ismételnetek.
Amiért igazán jó lehet ez az alkalmazás, hogy nemcsak a saját magatok által készített anyagokon keresztül tanulhattok, hanem az összes felhasználó által készített nyilvános teszteket is elővehetitek.
A korábban említett játékoság jegyében itt is fellelhetőek interaktív feladattípusok. Használhattok flashcard-os megoldást, írhattok rendes tesztet, vagy akár a match feladattípuson keresztül játszhattok időre is, hogy milyen gyorsan találjátok el a megfelelő kifejezéseket.
Ez az applikáció a nyelvtan megértéséhez kifejezetten hasznos. Talán ez a leginkább mumusfeladatként ismert dolog a nyelvvizsgáknál, nyelvi érettségiknél és dolgozatoknál, így talán ez az app segítséget nyújthat a gördülékenyebb tanuláshoz.
Elsősorban a már középszintű nyelvtanulókat segíti, mivel a feladatok megoldásához szükséges egy erős alap nyelvtan ismeret. Így ha angolul szeretnétek elkezdeni tanulni, akkor a korábban említett Xeropan-nal érdemes kezdenetek.
A feladatok tesztjellegűek, a nyelvtani magyarázatok pedig csak a megoldások után jelennek meg, ezért inkább az ismeretek elmélyítésére ajánlott. Viszont a többi applikáció mellett kifejezetten hasznos lehet.