Friss nyelvvizsga vagy érettségivel szerzett bizonyítvány? Ha ez az első, akkor visszaigényelhetitek az árát, mutatjuk a legfontosabb lépéseket a díjvisszatérítéshez.
1. Szerezzétek be a befizetést igazoló dokumentumot
Ahhoz, hogy vissza tudjátok igényelni a nyelvvizsgátok árát, igazolnotok kell, hogy befizettétek a vizsgadíjat. Az igazoló dokumentum lehet a komplex nyelvvizsga díjára, egyesíthető részvizsgák esetén a részvizsgák díjára, az emelt szintű idegen nyelvi érettségi térítési díjára, vagy a honosítási eljárás díjára vonatkozó számla. Az érettségi díjára vonatkozó számla kiállítását az Oktatási Hivataltól kérhetitek. Fontos, hogy a dokumentumnak a neveteket is tartalmaznia kell.
2. Töltsétek ki a kérvényt
A papíralapú formanyomtatvány itt, az elektronikus űrlap pedig itt érhető el.
A kérelmet az első sikeres komplex nyelvvizsga kiállításának napjától számított egy éven belül tudjátok benyújtani. Egyesíthető részvizsgák esetén a második sikeres részvizsga kiállításának a napja, érettséginél és honosításnál az érettségi bizonyítvány vagy tanúsítvány, illetve a honosítási határozat kiállításának napja számít. Mennyi az annyi? 2020-ban és 2021. januárjában befizetett nyelvvizsga esetén legfeljebb 40 250 forint, míg 2021. február 1-jétől befizetett díj esetén 41 850 forint járhat vissza.
A kérvényben meg kell adnotok az alapvető személyes adataitokat, a nyelvvizsgátok adatait (a vizsganap, nyelvvizsga-bizonyítvány kiállításának napja, a vizsga anyakönyvi száma és a bizonyítvány száma), illetve a számlaszámotokat és a bankotok nevét, ahova majd utalhatják az összeget.
A bizonyítvány, tanúsítvány, honosítási határozat másolatát nem kell csatolnotok, ugyanis a kérelem elbírálásához szükséges további adatokat majd az Oktatási Hivataltól fogják beszerezni.
3. Küldjétek el a kérvényt
Postán a Magyar Államkincstár Nyugdíjfolyósító Igazgatóságához (postacím: Budapest, 1820) tudjátok elküldeni a kérelmeteket. Ha pedig az online ügyintézést választjátok, akkor szükségetek lesz Ügyfélkapura, vagy Telefonos Azonosításra, vagy eSzemélyi okmányra.
A támogatásról szóló részletes tájékoztatót a Magyar Államkincstár honlapján találjátok.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|