Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Új részleteket hozott nyilvánosságra a tanfelügyeletről az Oktatási Hivatal, tízmilliárd forintot költenek az állami tankönyvekre, az idén is változik a felvételi menetrend - ezek voltak a hét hírei.
Újabb részletek a tanfelügyeletről
További konkrétumok jelentek meg a pedagógusok minősítési eljárásáról és a tanfelügyeletről: egy új útmutatót és hat tanfelügyeleti kézikönyvet hozott nyilvánosságra az Oktatási Hivatal. A minősítési útmutatót a következő szaktárgyakkal és területekkel egészítették ki: tizenhat szaktárgy, alapfokú művészetoktatás, óvodai nevelés, alsó tagozat, napközi, gyógypedagógiai nevelés, könyvtár-könyvtárostanár, pedagógiai szakszolgálat, pedagógiai-szakmai szolgáltatás, gyermekvédelmi és javítóintézeti nevelés. A gimnáziumi tanfelügyeletről szóló részletes összefoglalónkat itt olvashatjátok el.
Újabb változás az egyetemi-főiskolai felvételin
Hiába várják a postást a felvételizők: az előző évekkel ellentétben az idén nem kapnak regisztrációs csomagot a jelentkezők, adataikat csak online, az e-felvételi felületén ellenőrizhetik. A cikk folytatását itt olvashatjátok el.
Tízmilliárdot költenek az állami tankönyvekre
Több mint tízmilliárd forintot csoportosított át a kormány az állami tankönyvfejlesztés és -kiadás feltételeinek megteremtésére - javarészt állami tulajdonszerzéssel kapcsolatos kiadásokra - a tartalékból. A cikk folytatását itt olvashatjátok el.
Mi vár a tanárokra a következő hónapokban?
Még le sem zárul az első, speciális minősítési eljárás, már lejár a második "tanári vizsgaszezon" jelentkezési határideje - milyen tennivalók várnak a pedagógusokra a következő hónapokban? Utánajártunk.
A 400 forintos ebéd titka
Vészesen fogy az e heti zsebpénz? Túl keveset fizet a diákmunka? Új cikksorozatunkban azokról a helyekről olvashattok, ahol elfogadható áron ebédelhettek. Negyedik rész: Budapest legjobb levesezős helyei, ahol három-négyszáz forintért beszerezhetitek az ebédnek valót. A teljes cikket itt olvashatjátok el.