Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Jól teljesítenek a gyerekek a pénzügyi szituációs feladatokban és megértik a pénzügyi, gazdasági információkat...
Jól teljesítenek a gyerekek a pénzügyi szituációs feladatokban és megértik a pénzügyi, gazdasági információkat tartalmazó szövegeket, viszont a családi költségvetésben nehezen igazodnak el. A K&H Vigyázz, Kész, Pénz! elnevezésű tudásversenyének célja az általános iskolások ismereteinek bővítése. Idén 539 3-5 fős csapat és 226 iskola nevezett a megmérettetésre az ország minden területéről.
Az 1-2. osztályosok versenyét a budapesti csapat, a 3-4. osztályosokét a mányi csapat, a 7-8. osztályosok között pedig a mezőberényi csapat nyert. A verseny feladatainak összeállítói törekedtek arra, hogy a mindennapi pénzügyekkel kapcsolatos feladatokkal tegyék próbára a gyerekek tudását.
A tapasztalatok szerint ha a gyerekek tisztában vannak az alapvető gazdasági fogalmakkal, a legnehezebb szövegeket is képesek feldolgozni. A verseny döntőjének híradós játékában például, ahol gazdasági hírekkel kapcsolatos kérdéseket kellett megválaszolniuk a gyerekeknek, 90 százalékban jó megoldást adtak a csapatok.
A családi költségvetés meghatározása azonban gondot okozott a diákoknak, a felső osztályos tanulók 37 százaléka ugyanis nélkülözhető tételként jelölte meg a különböző számlák befizetését, a csapatok többsége elfelejtette a villanyszámlát, vízszámlát, lakbért és egyéb rezsiköltséget megemlíteni a kiadási tételek között. A szerencsejáték viszont a családi költségvetés bevételi oldalán szerepelt a csapatok 40 százalékánál.