Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Bánki Donát Műszaki Szakközépiskola diákjai olyan védőruhát fejlesztettek, amely nem csak a tűztől véd, de méri a levegőben lévő egyéb károsanyagok mennyiségét is.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tesztelte a kőlaposi bázisán azt az okos tűzoltóruhát, amelyet középiskolák diákok felesztettek. A tűz mellett tesztelt ruha alkalmas a hőmérséklet és a pulzus mérése mellett több veszélyes gáz jelenlétének kimutatására is.
Zsigó Zsolt és diákjai, Nagy Enikő és Sivák Levente már többször álltak elő különböző ötletes fejlesztésekkel a rendvédelmi szerveknek - írja a hvg.hu. Leguújabb ötletük szerint tűzoltókabátba épített érzékelők segítségével az eseménytől távol is elemezhetővé válhat, hogy milyen veszélyes körülmények között kell dolgoznia a tűzoltóknak.
A héten komoly teszten esett át a prototípus, a kőlaposi bázison mesterséges tálcazűz mellett hajtottak végre feladatokat - ezt Leskovics Zoltán tűzoltó alezredes, megyei tűzoltósági főfelügyelő is a helyszínen követte, a megyei igazgatóságnak évek óta jó kapcsolata van az oktatási a Bánki Donát Szakközépiskolával.
A diákok fejlesztésükkel neveztek a 25. Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató versenyre.