Hoffmann Rózsa: eszem ágában sincs lemondani

"Eszem ágában sincs lemondani" - így reagált Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár az MSZP-s Hiller István napirend...

  • eduline/mti
MTI / Földi Imre

"Eszem ágában sincs lemondani" - így reagált Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár az MSZP-s Hiller István napirend előtti felszólalására hétfőn. A volt oktatási és kulturális miniszter szerint 2010 óta "az egyetlen pozitív kormányzati javaslat" az oktatásban az volt, hogy bevezetik a tanárok és tanítók életpályamodelljét, amelyről azonban a múlt héten kiderült, nem vezetik be 2013 szeptemberében.

Hiller István szerint a közoktatás helyzete annyira kritikus, hogy Hoffmann Rózsa lemondása túl egyszerű lenne, ezért arra szólítják fel, ne tegye ezt, "vigye végig ezt az egészet".

Válaszában Hoffmann Rózsa azt mondta, a valóságban nincs dráma, zűrzavar, nincs káosz. Az életpályamodellről szólva kifejtette: az abban kilátásba helyezett béremeléshez fogható a klebelsbergi idők óta nem volt a magyar közoktatásban, a szükséges 73 milliárd forint pedig a költségvetési tervezetben is szerepelt. Emlékeztetett, a béremelés elhalasztása 2013 szeptemberéről 2014 januárjára még nem biztos, keresik a megoldást.

Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.