A Nyíregyházi Főiskola docensére cserélhetik Hoffmann Rózsát?

A Fidesz szóvivőjét, Hoppál Pétert tartották a legesélyesebbnek Hoffmann Rózsa lehetséges utódjaként, de a hvg.hu több forrásból úgy értesült, hogy nem ő, hanem Vinnai Győző lehet a következő közoktatási államtitkár.

  • Eduline
MTI / Balázs Attila

Vinnai Győzőt, a Nyíregyházi Főiskola Történelem Tanszékének a docensét, a Fidesz országgyűlési képviselőjét nevezheti a kormány az Emmi közoktatási államtitkárának, Hoffmann Rózsa utódjának - írja a hvg.hu.

Bár az sejthető volt, hogy Orbán nem szakértőt kér fel, hanem a Fideszben edződött politikust választ, de az utolsó pillanatig Hoppál Péter szóvivőt tartották a legnagyobb esélyesnek. Ő azonban végül a tárca kulturális államtitkára lesz, mellette az eddigi köznevelési helyettes-államtitkár, Sipos Imre neve forgott lehetséges Hoffmann-utódként, akiről azt mondták, hogy legalább „a szektorból jön”, a székesfehérvári Teleki Blanka gimnáziumnak volt az igazgatója, ahová korábban Orbán is járt. A teljes cikket itt olvashatjátok el.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Emelt bioszérettségi 2026: minden pontja számíthat az orvosi szakokon

Kedden 8 órakor kezdődik az emelt szintű biológiaérettségi. A tavalyi pontszámok tükrében legalább 60-70 százalékos emelt szintű bioszérettségire van szüksége azoknak a diákoknak, akik valamelyik orvosi szakra készülnek. És ez is csak akkor lehet elég, ha a középiskolai bizonyítványuk színötös volt, a főtárgyakból a középszintű érettségijük 90 százalék körüli és kimaxolják az összes intézményi pontot.