Mennyibe kerülnek a különórák?
Egy átlagos városi iskolában az alsótagozatosok háromnegyede, a felsősöknek pedig már a kilencven százaléka jár valamilyen különórára. Ezek ára körülbelül 1500 és 4000 forint között mozog, persze létezik olyan foglalkozás, amiért ennek többszörösét is elkérhetik.
Pszichoterror, méhek és kecskefejés a Kutatók Éjszakáján
A Nyugat-magyarországi Egyetem öt városban – Győr, Mosonmagyaróvár, Sopron, Szombathely, Székesfehérvár - 10 karon és könyvtáraiban vár szeptember 24-én mindenkit a Kutatók Éjszakája rendzvénysorozat.
Egymilliárd dollár és százezer új tanár a természettudományok oktatására
Száz cégvezető, valamint az első amerikai űrhajósnő is támogatja a Barack Obama által csütörtökön bejelentett kezdeményezést, hogy javítsák az amerikai matematikai és természettudományos oktatást.
Félmillió gyereket nyilvánítottak fogyatékosnak a támogatásokért
Az angol Ofsted iskolákat ellenőrző független intézmény most nyilvánosságra hozott vizsgálata szerint a szigetországban tömegével nyilvánítottak csökkent értelmi képességűnek diákokat, hogy az utánuk járó támogatásokat begyűjtsék – írja a The Times napilap.
Miből lesz a tankönyv?
A szülők súlyos tízezer forintokat fizetnek minden tanévkezdéskor a tankönyvcsomagokért. Hogy mi van a csomagban, azt az iskola dönti el. Azt pedig, hogy melyik könyv érdemes egyáltalán arra, hogy tankönyvnek nevezzék, az Országos Köznevelési Tanács. Kitől függ, hogy milyen könyveket kell beszerezni szeptemberben?
Taroltak a magyar diákok a matekolimpián
Csapatban és egyéniben is a magyar diákok voltak a legeredményesebbek tíz ország középiskolásai közül a Szlovákiában szerdán zárult Közép-európai Matematikai Olimpián.
Kukába az eddig használt tanulási módszerekkel?
Minden, amit az eredményes tanulás zálogának hittünk eddig nem más, mint tudománytalan locsogás? A közelmúltban több új kutatás is napvilágot látott, ami teljesen átrendezheti a tanulásról alkotott képünket - írja a New York Times.
Egyre több az erőszakos bűncselekmény a lengyel iskolákban
Erőteljesen növekszik a lengyel iskolákban fiatalok által elkövetett kegyetlen és erőszakos bűncselekmények száma - tűnt ki egy hétfőn Varsóban nyilvánosságra hozott hivatalos jelentésből.
Eltérően vélekedik a nulladik évfolyamról a PSZ és a PDSZ
Míg a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) elfogadhatónak tartja az általános iskola nulladik évfolyamának bevezetését, mint a hátrányos helyzetű gyerekek felzárkóztatásának egyfajta módját, addig a Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) szerint a közoktatás hatályos rendelkezései alapján nincs mód az iskola-előkészítő foglalkozások megszervezésére.
A magyar továbbra sem választható nyelv az ukrán felsőoktatásban
Miközben az ukrán bölcsészkaron már oroszból is lehet vizsgázni, a kormány ígérete ellenére sem vezette be a választható magyar nyelvet Ukrajna felsőoktatásában. A Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség elfogadhatatlan tartja az állapotot, ezért képviselőik javaslataikat nem csak az ukrán minisztérium felé, de a parlamentnek is eljuttatják, hogy a magyar nyelv és irodalom felvételi tárgy lehessen.
Tanévnyitó Kamaszfesztivál a Zöld Pardonban
A szakkör- és hobbikiállítás mellett tehetségkutató foglalkozások, színpadi produkciók és interaktív játékok is várják az általános és középiskolás diákokat a Tanévnyitó Kamaszfesztiválon szombaton a Zöld Pardonban Budapesten.
Nyugtatót osztogatott egy diák az iskolájában
Tömeges gyógyszermérgezéssel kilenc diákot szállítottak be a Zala Megyei Kórházba csütörtökön, mint kiderült egy diák osztott szét gyógyszereket a társai között.
Iskolai kérdőív kényes kérdésekkel
Felháborodást keltett Nagykanizsán egy egészségügyi felmérés, amelyet a helyi középiskolákban végeztek el nemrég. A tanulóknak kérdőívet kellett kitölteniük, amelyen több szülő szerint "kényes" egészségügyi adatokat kértek a diákoktól - írta a pénteki Népszabadság.
18 kiló és 110 centi: mitől lesz iskolaérett a gyerek?
Ki számít iskolaérettnek? És milyen kritériumok alapján döntjük ezt el? A jelenlegi kormányzat szigorítaná az iskolaérettségi vizsgálatokat, emellett bevezetné a nulladik évfolyamot is az általános iskolában. De ki mondja majd meg, hogy melyik gyerek lesz nulladikos?
21 év börtönt kapott egy iskolaigazgató Angliában
A most 61 éves férfi bentlakásos magániskolákat vezetett a ’60-as ’70-es években, és több tanítványát bántalmazta éveken keresztül, akiknek ezekről fogalmazást is kellett írniuk.
Hátraarc az oktatáspolitikában
Azzal, hogy a kereszténydemokraták hitbizománya lett az oktatás, a magyar iskolarendszerben garantált a változások sorozata. A régi-új reformjelszavak: kötelesség, rend, erkölcs, nemzet- és hazaszeretetre nevelés -írja a HVG.
Hazaküldték az iskolából más árnyalatú pólója miatt
Hazazavartak egy hétéves brit kislányt iskolájából pusztán azért, mert nem megfelelő színárnyalatú volt a pólója.
Elitképzéssé változatnák a tanárképzést
Iskolában eltöltött hosszabb idő, új finanszírozási metódus és a már említett elitképzéssé változtatandó tanárképzés - a többi között ezt tartalmazza az új közoktatási törvényt előkészítő anyag, amelyet a FigyelőNet ismertetett. Az új felsőoktatási törvény koncepciója - a honlap szerint - rögzíti a felsőoktatásba való belépés feltételeként az emelt szintű érettségit és hosszabb távon a nyelvvizsgát.
Krónikus beteg gyerekek oktatása
Nehezen találnak iskolát gyerekeiknek azok a szülők, akik krónikus beteg gyermeket nevelnek. A tanintézményeket az állami szabályozás sem ösztönzi erre a segítségre - írja a HVG.
Magyar Nemzet: lemorzsolódnak a roma diákok
A roma tanulók tömegesen morzsolódnak le a középiskolából – olvasható a Magyar Nemzet birtokába került kutatásból, amely még Hiller István korábbi oktatási miniszter megrendelésére készült.