Lannert Judit intézkedett, hogy a kirúgott tanárok is visszatérhessenek a tankerületi iskolákba

Az oktatási miniszter szerint a szemléletváltás nem szavakban, hanem döntésekben mérhető, majd hozzátette, hogy az első 60 nap intézkedései már egyértelműen kijelölték a magyar oktatás új irányát.

„Szakítottunk a Fidesz–KDNP hatalmi arroganciájával. Közel 70 szakmai egyeztetést folytattunk pedagógusokkal, intézményvezetőkkel, érdekképviseletekkel, szakmai szervezetekkel és fiatalokkal. Mi nem az érintettek feje fölött, hanem velük együtt hozzuk meg a döntéseket” - írta közösségi oldalán az első hatvan kormányzása kapcsán Lannert Judit, aki ezután megjegyezte, hogy a gyerekek fejlődése nem az iskolában, hanem jóval korábban kezdődik, ezért a magyar kormányzati döntéshozatal történetében először önálló államtitkárság és felelős képviseli az egészen korai életkort, a bölcsődei és óvodai területet.

A Fidesz 400 ezer gyermeket hagyott magára. Mi segítséget adunk nekik az iskolakezdéshez. Mindannyian 100 ezer forintos támogatásban részesülnek

-hangsúlyozta.

Az oktatási miniszter szerint míg az előző kormány adminisztrációval és ellenőrzéssel büntette a tanárokat, addig ők visszaadják a pedagógusok szakmai szabadságát. Felfüggesztették a TÉR-t, és a pedagógusok fejlődését segítő, objektív értékelési rendszert dolgoznak majd ki.

Ezen kívül Lannert megemlítette, hogy míg Fidesz felszámolta a szabad tankönyvválasztást, és kizárólagosságokra épülő rendszert hagyott hátra. Ők viszont lebontják ezeket a kiváltságokat:

  • felülvizsgálták a KELLO négyéves, 45 milliárd forintos keretmegállapodását,
  • megszüntették a kizárólagosságot,
  • a tankönyvkínálat bővítésére pedig pályázatot hirdettek.

Ők kirúgták azokat a tanárokat, akik hangot adtak a véleményüknek, én intézkedtem, hogy ne gördítsenek akadályt a tankerületek, hogy visszatérhessenek a hivatásukhoz

-jegyezte meg, ezután pedig úgy fogalmazott, hogy „ők politikai kinevezettek alá rendelték az egyetemeket, és filléres politikai percérdekekért hagyták veszni a magyar hallgatóknak és kutatóknak járó uniós forrásokat. Mi visszaadjuk az egyetemek autonómiáját, és visszaszerezzük az elveszített lehetőségeket. A magyar fiatalok és hallgatók újra az európai tanulmányi és kutatási vérkeringés részei lesznek.”

Korábban az Eduline-on is beszámoltunk néhány hete arról, hogy a Tanítanék Mozgalom szerint a tankerületek és az igazgatók még mindig nem merik alkalmazni a láthatatlan tiltólistán lévő pedagógusokat.

Hozzászólások

145 újonnan engedélyezett tankönyv kerül a kínálatba, augusztus végétől rendelhetnek belőlük az iskolák

Több mint 100 kiadvány tankönyvvé nyilvánítása zárult le sikeresen, így ezekkel is bővül az iskolák számára elérhető tankönyvkínálat. Az intézményeknek az áprilisi rendeléseiket sem kell módosítaniuk: az újonnan engedélyezett kiadványokat augusztus 24. és szeptember 15. között, pótrendelésben kérhetik – közölte Lannert Judit egy Facebook-bejegyzésben.