Pilz Olivér szerint a neve az elsők között merült fel Lannert Judit államtitkári posztjára, de végül nem kérték fel

Pilz Olivér, a Tanítanék Mozgalom egyik alapítója szerint az elsők között merült fel a neve az oktatási minisztérium államtitkári pozícióival kapcsolatban, hivatalos felkérést azonban végül nem kapott. A kormány cáfolta Pilz értesüléseit.

Az Eduline megkeresésére Pilz azt mondta: információi szerint Lannert Judit gondolkodott benne lehetséges jelöltként. Arra a kérdésünkre, hogy vállalt volna-e egy ilyen pozíciót, úgy fogalmazott: „elgondolkozott volna a dolgon”.

Ezzel kapcsolatban megkerestük a kormányt is, ahonnan azt a választ kaptuk:

Pilz Olivér neve sem merült fel a pozícióra. A Minisztérium személyi döntéseiről a nyilvánosságot minden esetben tájékoztatjuk. Jelenleg a szervezet felállítása, és az oktatási, gyermekügyi feladatok felelős előkészítése zajlik.

Pilz Olivér Orosz Anna felkérésének hírével kapcsolatban úgy nyilatkozott: örülne annak, ha Lannert Judit maga dönthetné el, kivel szeretne együtt dolgozni, és kit tart szakmailag a legalkalmasabbnak.

Pilz a Tanítanék Mozgalommal kapcsolatban arról is beszélt, hogy az elmúlt időszakban többször próbáltak kapcsolatba lépni a minisztériummal egyeztetés céljából. Mint mondta, ez a folyamat már hónapok óta zajlik, és már a választások előtt is keresték az együttműködés lehetőségét.

„Konkrét választ most kaptunk először” – fogalmazott Pilz, hozzátéve, hogy nemrég Szűcs Dóra, az oktatási bizottság elnöke kereste meg őket egyeztetés céljából.

Szerinte a Tanítanék Mozgalomnak jelentős szakmai tapasztalata és olyan kidolgozott anyagai vannak, amelyeket szívesen megosztanának a döntéshozókkal. Úgy véli, fontos lenne, hogy a civil szereplők véleménye is megjelenjen az oktatásirányításban.

Ha a pedagógusok nem érzik magukénak a változásokat, akkor azok igazán csak papíron fognak megmaradni

– mondta.

Pilz szerint a közeljövőben olyan oktatási változások is jöhetnek, amelyeket nehéz lesz értelmezni és amelyek magyarázatra szorulnak majd. Úgy látja, ebben a Tanítanék Mozgalom közvetítő szerepet tölthetne be a terepen dolgozó pedagógusok és az oktatásirányítás között.

Hozzászólások

Több mint kétezer egyetemi képzés nem indul el szeptemberben – a legtöbb a tanárképzésből esett ki

Bár idén is több tízezer jelentkezőt vettek fel egyetemre vagy főiskolára, a meghirdetett képzések közül több mint kétezer végül nem indul el. Összesen 2173 olyan képzés van, ahol nem hirdettek ponthatárt, vagyis az adott szakra idén nem vesznek fel hallgatókat. Az adatok alapján a nem induló képzések döntő többsége osztatlan vagy mesterképzés, a lista legnagyobb részét pedig a pedagógusképzések adják.

Lannert Judit a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek felderítésére, teljes körű kivizsgálást ígér

A Tanítanék Mozgalom gyűjti össze azokat az eseteket, amikor a korábban polgári engedetlenség miatt elbocsátott vagy a státusztörvény következtében távozó pedagógusokat nem veszik vissza az állami iskolákba. Lannert Judit felkérésére minden hozzájuk beérkező ügyet továbbítanak az Oktatási és Gyermekügyi Minisztériumnak, amely teljes körű kivizsgálást ígért.

A fejlődési nehézségek korai felismeréséről és a gyógypedagógiai jelenlét erősítéséről egyeztetett Kereki Judit a szakmai szervezetekkel

Egyetértés volt abban, hogy erősíteni kell a gyógypedagógusok bölcsődei jelenlétét, javítani kell a fejlesztő szolgáltatásokhoz való hozzáférést, illetve minél korábban fel kell ismerni a kisgyermekkori fejlődési nehézségeket, hogy az érintett gyerekek időben megkaphassák a szükséges fejlesztést.

A nap kérdése: van állami férőhely a pótfelvételin?

Ha az általános felvételin nem sikerült bekerülnötök egyetlen megjelölt képzésre sem, a pótfelvételi még újabb esélyt jelenthet. De vajon ilyenkor is lehet állami ösztöndíjas helyet találni, vagy már csak önköltséges képzések közül választhattok?