Kiderült, Jocó bácsi visszamegy-e tanítani

Jocó bácsi közösségi oldalán számolt be arról, hogy az utóbbi hetekben sokszor kapta meg a kérdést, hogy a kormányváltás után visszamegy-e tanítani.

Akkor most visszamész tanítani? Ez az a kérdés, amit az elmúlt hetekben a leggyakrabban feltesznek nekem. Ami nagyon jólesik természetesen. A válaszom: egyelőre biztosan nem. Szabadúszó lettem és élvezem - írta Jocó bácsi a posztjában, majd kitért arra is, hogy amellett, hogy tanulástechnikában segít kamaszoknak rengeteg olyan feladat találta meg, amiket nagyon élvez.

Dolgozom szakértőként projektekben, vannak együttműködéseim, képzéseket tartok pedagógusoknak itthon és az Erasmus+ keretén belül külföldön is, tartok kamasztréningeket. És még megannyi munkám van, amiket jelenleg nem tudnám végezni egy teljes állás mellett. Mert ezek bőven kitesznek egy teljes állást. Sőt.

-hangsúlyozta, végül pedig azt is megjegyezte, hogy nyitott arra, hogy adott esetben segítse a szakmai tudásával az új kormány munkáját, ha szükség van rá, és ahol szükség van rá.

2025 szeptemberében a Jocó bácsi az Eduline-nak azt nyilatkozta, hogy nagyon sok mindennek kéne megváltozni ahhoz, hogy teljes mellszélességgel visszatudjon térni. Többek között töris videókat gyárt a közösségi felületein, és emellett több éve érettségi elnökként dolgozik, így kívülről kapcsolódik a közoktatáshoz.

Hozzászólások

Négy évre szóló, 45 milliárdos tankönyvszerződést kötött a Kello – kérdés, meddig marad a jelenlegi tankönyvpiac

A következő négy évben is az Alföldi Nyomda készítheti és szállíthatja a tankönyveket, miután a tankönyvellátásért felelős cég újabb hosszú távú szerződést kötött a nyomdával. A mostani, 45 milliárd forintos keretösszeg jelentősen meghaladja a korábbi tenderek értékét: a 2020-as közbeszerzés még 20,8 milliárd forintról szólt.

Miskolci Egyetem rektora: „A modellváltás nem egy nukleáris csodafegyver, ami gyógyírt jelentett volna a felsőoktatás sok évtizedes problémáira”

A Miskolci Egyetem rektora szerint a 2020-2021-es átalakítás „vitathatatlanul egy túlpolitizált környezetben ment végbe”, de szerinte hiba lenne teljesen visszafordítani a rendszert. Horváth Zita úgy látja, hogy az elmúlt években az egyetemek pénzügyi mozgástere jelentősen nőtt, ugyanakkor az autonómia kérdése továbbra is rendezetlen maradt.

„Nem a bejutás a nehéz, hanem a bennmaradás” – egyre gyengébb fizikatudással érkeznek az egyetemre a műszaki hallgatók

Sok diák már tizedik osztály után nem tanul fizikát, a középiskolák pedig inkább a felvételi pontszám maximalizálására készítenek fel, mint a valódi tudás megszerzésére – mondta Dr. Tevesz Gábor, a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának címzetes egyetemi tanára az Eduline-nak, akivel a közép-és emelt szintű fizikaérettségi kapcsán beszélgettünk.