Öngyilkos lett egy tokaji technikum tizedikes diákja

Családja nem tudja, mi vezethetett a döntéséhez.

  • Székács Linda

Öngyilkosságot követett el a Tokaj-Hegyalja Egyetem Mezőgazdasági Technikumának tizedik osztályos diákja - írja a boon.hu.

Mint kiderült, a diák szombat hajnalban vetette ki magát az otthona erkélyéről. A lap beszámolója szerint családja és barátai nem tudják, mi vezetett a döntéséhez.

Kiugrott az erkélyről. Nem tudom, miért tette

- írta a közösségi médiában az elhunyt fiú édesanyja.

Ha úgy érzed segítségre van szükséged, hívd a krízishelyzetben lévő 24 év alattiaknak rendszeresített, ingyenesen hívható 116-111 telefonszámot (országosan hívható napi 24 órában, körzetszám nélkül, névtelenül és ingyenesen)! Ha 24 éves elmúltál, akkor keresd a Kék Vonal felnőttek számára fenntartott segélyvonalát, a 116-000-át. Az alapítványt online is eléred a www.kek-vonal.hu weboldalon keresztül, ahol az anonim chatszobában vagy e-mail felületen írásban is kérhetsz segítséget.

Amennyiben másvalakiért aggódsz, ezt az oldalt érdemes megnézned, vagy keresd meg a Kék Vonal Alapítványt online.

http://www.ongyilkossagmegelozes.hu/

Hozzászólások

Átláthatatlan, bürokratikus, nehezen érthető – lesújtó véleményt mondtak a hallgatók az egyetemi ösztöndíjrendszerről

A hallgatók szerint nehéz eligazodni az egyetemi ösztöndíjak és támogatások rendszerében: bonyolultak a szabályok, rövidek a határidők, sokszor pedig azt sem tudják, hol találják meg a szükséges információkat. Egy friss kutatás szerint egyetlen egyértelműen pozitív vélemény sem érkezett a hallgatói juttatásokkal kapcsolatos tájékoztatásról, illetve az is kiderül, hogy a diákok nagyobb állami szerepvállalást várnának el megélhetésük biztosításában.