Nap kérdése: megtilthatja az iskola, hogy kimenjen a diák szünetben az épületből?

Sok diákban felmerül a kérdés: ki lehet menni az iskolából óraközi szünetben vagy tanítási időben, engedély nélkül?

Az Oktatási Jogok Biztosának Hivatala szerint a köznevelési törvény kimondja: a gyerekek felügyelete az iskola felelőssége attól a pillanattól kezdve, hogy belépnek az intézménybe, egészen addig, amíg azt jogszerűen el nem hagyják. Ez a felelősség nemcsak az épületen belül érvényes, hanem minden kötelező iskolai programra is, amelyet az intézményen kívül szerveznek meg.

"Elveszik a lehetőséget a normális sportolástól" - a szülőknek és a diákoknak is teli a hócipője a mindennapos testneveléssel

A szabályozás értelmében az iskola házirendjében kell rögzíteni, mikor hagyhatják el a diákok az épületet. Ez a rendelkezés minden tanulóra vonatkozik, függetlenül attól, hogy kiskorú vagy nagykorú.

Ha tehát a házirend kimondja, hogy szünetekben nem szabad kimenni az iskola területéről, akkor ezt a szabályt kötelező betartani. Aki megszegi, számíthat arra, hogy magatartási problémaként kezelik, és szankcionálják.

 

Hozzászólások

Miközben a világ még vitázik, Kína már lépett: ezrével szünteti meg az egyetemi szakokat az AI miatt

Itthon javában zajlik az egyetemi felvételi, és rengetegen törik a fejüket, melyik szak ígér biztos jövőt – a világ nagy része még csak azon gondolkodik, hogyan szabjon utat a mesterséges intelligenciának a felsőoktatásban, és hol kellene gátat vetnie neki, hiszen sokakban él a félelem, hogy az AI a gazdaságtól a kultúráig egyszerűen mindenen átgázol. Kína azonban nem várakozik: négy év alatt 12 000, elavultnak ítélt képzést zárt be, és helyettük 10 200 új, túlnyomórészt AI-hoz és robotikához kötődő szakot indított.