szerző:
Rodler Lili
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Ahogy eddig is, most is a pályázatban felsorolt feltételek legalább egyikének megfelelő nyolcadikos diákok jelentkezését várják a Programra. Mutatjuk a fontosabb tudnivalókat.

„Az Arany János Tehetséggondozó Program (AJTP) alapvető célja az érettségi megszerzésén túl a felsőfokú továbbtanulás, illetve a munkapiac által preferált jogosítvány és informatikai vizsga megszerzése” – szerepel a program tájékoztatójában. A program remek lehetőséget nyújt a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű, tehetséges tanulóknak, hogy olyan a programot megvalósító intézményekben és kollégiumokban tanulhassanak, ahol célul tűzték ki a hátránykompenzálást, a tehetséggondozást és a továbbtanulásra, a felsőfokú tanulmányokra való eredményes felkészítést.

A program során a diákok olyan speciális ötéves felkészítésen vehetnek részt, ami lehetőséget biztosít neki arra, hogy felvegyék őket felsőoktatási intézményekbe és versenyképes munkaerőpiaci tudást szerezzenek.

A sikeresen pályázók egy a megyéjük Arany János Tehetséggondozó Programjában részt vevő iskolájába és kollégiumába nyerhetnek felvételt, ahol egy speciális program alapján készítik fel őket az érettségire és a felsőoktatásra. Ennek része, hogy bizonyos tantárgyakból emelt óraszámban tanulhatnak, de önismereti, személyiség- és képességfejlesztő, kommunikációs és tanulás-módszertani programokban is részt vesznek, segítik őket a nyelvvizsga megszerzésében, de akár jogosítványt is térítésmentesen szerezhetnek.

Mindemellett pedig ösztöndíjban is részesülnek, aminek összege a tanulmányi eredménytől függően általában havi 15-40 ezer forint.

A program célcsoportja a

  • gyermekvédelmi törvény értelmében hátrányos helyzetű tanulók,
  • rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő,
  • és a jogszabályi feltételek szerint rászoruló tanulók.

Jelentkezni az alábbi űrlapok benyújtásával lehet.

A bekerüléshez a jelentkezésen és a kért hivatalos dokumentumok leadásán kívül részt kell venni a központi írásbeli felvételi vizsgán és írni kell egy önéletrajzot is, megemlítve az

  • életkörülményeket,
  • családi hátteret,
  • az eddig elért iskolai, művészeti és sporteredményeiteket,
  • hobbikat,
  • jövőbeli terveket,

és hogy a jelentkező miért szeretne részt venni a programban.

A jelentkezési lapot november 15-től lehet letölteni az Oktatási Hivatal honlapjáról és egészen december 2-ig lehet jelentkezni. A pályázatokat legkésőbb december 9-ig (a postára adást igazoló bélyegző dátuma) postai úton kell eljuttatni az első helyen kiválasztott középiskola címére.