Szombat délután újabb tüntetés lesz Budapesten a kirúgott tanárok miatt

Tüntetést szervez a Tanítanék, a Tanárok a tanárokért csoport és a Pedagógus Egység szombat délutánra a Klebelsberg Központ elé.

  • Eduline

A tankerületi vezetőknek számot kell adniuk: miért nem akadályozták meg, hogy Pintér Sándor véghezvigye a megtorlásokat, és kirúgassa a tanárokat?

- írják a Facebook-eseménynél.

A megmozdulást a szervezetek azt követően hirdették meg, hogy november 30-án három budapesti gimnázium nyolc pedagógusát rúgták ki a tankerületek a polgári engedetlenségre hivatkozva. Az elbocsátott tanárok közül hatan a Karinthy Frigyes Gimnáziumban, egy-egy fő pedig az Eötvös József Gimnáziumban és a Vörösmarty Mihály Gimnáziumban tanított.

A kirúgások hírére szerda este több száz tanár és diák vonult a Belügyminisztérum elé, csütörtöktől pedig legalább 16 budapesti intézmény kezdett polgári engedetlenségbe, hogy szolidaritást vállaljanak az elbocsátott tanárokkal, szombat délután 17:00 órától pedig a szakszervezetek a Klebersberg Központ elé hívják a támogatóikat.

Mutassunk szolidaritást a megbüntetett pedagógusokkal, és vonjuk felelősségre a kegyetlen intézkedések végrehajtóit! Találkozunk szombaton 17:00-kor a Klebelsberg Központ előtt a Bajcsy-Zsilinszky úton! Elég a megtorlásból!

- írják.

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.