A béremelést nem tudják összedobni, de egyre több városban adnának kedvezményeket a tanároknak

Hamarosan országossá válhat a Pécsről indult „Közösségi kiállás a pedagógusokért” kezdeményezés. Olyan vállalkozások csatlakozhatnak, akik vállalják, hogy kedvezményeket kínálnak a pedagógusoknak.

  • Eduline

Az Euronews azt írja, amióta a kezdeményezés híre megjelent, az alapítónak már nem kell cégek után kutatnia, azok maguktól jelentkeznek.

„Kaptam megkereséseket más városokból is, leendő aktivistáktól, akik azt mondták, hogy a saját kis mikroközösségükben, illetve városukban nagyon szívesen felkarolnák és koordinálnák ezt az ügyet. Ennek nagyon-nagyon örültem, és vissza is jeleztem nekik. Ez konkrétan három embert jelent egyelőre, egyet Budapesten, egyet Dunaújvárosban és egyet Egerben” – mondta Putz Ádám, a kezdeményezés ötletgazdája.

A Telex múlt héten írt a pécsi akcióról, azóta pedig Pécsett is megduplázódott a csatlakozó vállalkozások száma.

Hozzászólások

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.