szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az ország vezető gimnáziumainak volt diákjai így vállalnak szolidaritást a polgári engedetlenségi akcióba kezdő tanárokkal.

Többek között a IX. Kerületi Leövey Klára Gimnázium volt és jelenlegi diákjai is alírásgyűjtésbe kezdtek, a nyilatkozatnak már 271 támogatója van, míg a XIV. Kerületi Szent István Gimnázium 504 volt tanára és diákja írta alá a szolidaritási nyilatkozatot.

A Városmajori Gimnáziumban is kiállnak a sztrájkoló tanárok mellett, nyilatkozatukat már 900-nál is több volt diák írta alá. A III. kerületi Vörösmarty Mihály Gimnázium nyilatkoztatán már 155 öregdiák, volt tanár és szülő támogató aláírása szerepel.

A Berzsenyi Dániel Gimnázium volt diákjai közül 600-nál is többen írták alá a támogató nyilatkoztatot, de a Kőbányai Szent László Gimnázium volt diákjai is megmozdultak, nyilatkozatukra már 460 aláírást gyűjtöttek.

Az ELTE gyakorlóiskoláinak volt tanulói is szolidaritást vállalnak

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem több gyakorlóiskolájának volt diákai is szolidaritást vállaltak a tanárokkal: az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium pedagógusait közel 1300 öregdiák támogatja, míg az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium több mint ezer volt diák írta alá a nyilatkozatot. Az ELTE Trefort Ágoston Gyakorló Gimnázium volt diákjai és tanárai is gyűjtik az aláírásokat, nyilatkozatukon közel 700 támogató aláírás szerepel.

Vidéken is megmozdulnak

Az esztergomi Dobó Katalin Gimnáziumban érettségizettek is kiállnak a sztrájkoló tanárok mellett, a nyilatkozatnak már most 200-nál több aláírója van. Hasonló aláírásgyűjtésbe kezdtek a tatai Eötvös József Gimnázium és Kollégium volt diákjai és tanárai is, a nyilatkozatot már közel 400-an írták alá. A Pécsi Leőwey Klára Gimnázium volt és jelenlegi diákjai is szolidaritási nyilatkoztatot tettek közzé, azt 247-en írták alá.

Miért "néma" a magyarok fele?

Érdemes-e már gyerekkorban elkezdeni a nyelvtanulást? Mire jó a „babaangol” és az „ovis német”? Milyen két tannyelvű iskolák működnek Budapesten, és milyen képzést kínálnak? Mennyibe kerül a nulláról eljutni a B2-es szintig? Ezeket a kérdéseket is megválaszoljuk a HVG Nyelvtanulás 2022 kiadványában, amely a nyelvvizsga előtt állóknak is segít.

Hogy könnyebb legyen választani, összehasonlítottuk a legnépszerűbb vizsgatípusokat, megnéztük a feladatokat és az árakat, sőt még a szakmai és az online nyelvvizsgákat is. És persze annak is utánajártunk, miért „néma” – vagyis miért nem beszél idegen nyelveket – a magyarok fele. A HVG Nyelvtanulás 2022 kiadványt keressétek az újságárusoknál vagy rendeljétek meg itt.