Középiskolai felvételi előtt álltok? Akkor ez az online esemény nektek szól

Gondban vagytok az iskolaválasztással, vagy csak szétnéznétek az idei felhozatalban a nagy döntés előtt? Hétvégén még részt vehettek a kéthetes online középiskolai nyíltnapokon. Mutatjuk a programokat.

  • Eduline

Ahogy már írtunk róla, a vírushelyzet számos eseményt meghiúsított, átalakította az oktatást. Idén nincs lehetőség arra sem, hogy a felvételiző diákok ellátogassanak a kiszemelt középiskolák nyílt napjaira. Vagy mégis?

A szakképzés is szóba jöhet? Az átalakuló képzési rendszerről mindent elolvashattok a Szakképzés 2021-es kiadványunkban, ahol a szabályok mellet a teljes szakmalistát is megtaláljátok. A megrendelésért kattintsatok ide.

A Felelős Szülők Iskolája létrehozott egy oldalt, online mutatja be iskolákat, szakmákat és karrier videókat is a felvételiben érintetteknek. December 1-14. között a Felelős Szülők Iskolája Facebook oldalán és a #hovatovább – Középiskolai Felvételi Nyílt Napok esemény oldalon minden nap új tartalmakat tesznek közzé a középiskolai felvételivel kapcsolatban.

Számos kérdés merül fel ilyenkor a szülőkben és a diákokban, melyekre most személyesen nem kaphatnak választ és az iskolát sem tudják meglátogatni. Az online nyílt napon sok felvételivel kapcsolatos hasznos információ hangzik el és iskolák is bemutatkoznak. Az esemény oldalán bemutatnak karrierutakat, különböző iskolatípusokat és konkrét iskolákat is.

Szó lesz az alternatív, alapítványi és magán iskolák kínálatáról és a szakképzés és a diploma előnyeiről, a hozzávezető út lépéseiről az Alapítványi és Magániskolák Egyesülete társelnökeinek előadásában. Balatoni József, alias Jocó bácsi, mint pályaválasztási konzulens, segít a pályaválasztás szempontjaiban, és megismerhetitek a szakmákat is.

Az ingyenes eseményre itt regisztrálhattok.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Megvannak az érettségi hivatalos eredményei: magyarból romlottak, töriből javultak az átlagok

Könnyebb töri, nehezebb magyar és szinte változatlan matek – nagyjából így foglalhatók össze a 2026-os érettségi eredményei. Magyarból középszinten több mint három százalékponttal csökkent az országos átlag, történelemből viszont csaknem ugyanennyivel nőtt. Matekból és angolból alig változtak az eredmények 2025-höz képest, emelt szinten pedig több tárgynál éppen ellentétes trend rajzolódott ki.

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.

Elkészült a jelentés a tankerületi rendszer átvilágításáról: Lannert Judit szerint „a bürokrácia nőtt, az intézmények mozgástere szűkült”

Nem tette hatékonyabbá a köznevelési rendszert a központosítás, sőt tovább mélyültek a pedagógushiányból, az alulfinanszírozottságból és a túlzott adminisztrációból fakadó problémák – Lannert Judit szerint ez az egyik legfontosabb megállapítása annak az átfogó átvilágításnak, amely a Klebelsberg Központ és a tankerületi rendszer működéséről készült. A jelentést a kormány elfogadta, és ennek alapján döntött a köznevelés irányításának átalakításáról.