Nagyobb létszámú osztályokban kell majd tanítaniuk a nagy-britanniai pedagógusoknak, ha a következő években a kormányzati terveknek megfelelően csökkenteni fogják az oktatásra szánt állami támogatás összegét - a tanárok tömeges elbocsátásoktól is tartanak a szigetország különböző régióiban.
A skóciai kormányzat nemrég jelentette be, hogy csökkenti az oktatási kiadásokat és legalább egy évre befagyasztja - a rendőrök, a tűzoltók és a szociális intézmények dolgozói mellett – a
tanárok bérét. Az egyetemek és főiskolák skóciai egyesületének egyik vezetője, Mary Senior a
BBC-nek úgy nyilatkozott, a felsőoktatási intézményeknek a megszorítások ellenére nem kell majd tandíjat kivetniük a hallgatókra. "Egyelőre úgy tűnik, hogy az egyetemi és főiskolai oktatók létszámát sem kell csökkenteni, úgyhogy jelentősebb leépítést nem tervezünk" - mondta. Arról azonban egyelőre még nincsenek pontos információk, hogy a közoktatást hogyan érintik az elvonások.
A Nagy-Britanniához tartozó Jersey-sziget
pedagógusai attól tartanak, hogy jelentős létszámleépítés lesz a következő hónapokban, így a tanároknak negyven-ötvenfős osztályokban kell majd órákat tartaniuk. Az állami intézmények vezetői nyílt levélben tiltakoztak a további oktatási megszorítások ellen: kiemelték, hogy a szülőktől borsos tandíjat szedő magániskolákkal ellentétben ők kizárólag az állami támogatásokból tudják működtetni az iskolákat.
eduline