Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az ország legtöbb iskolájában egy hét múlva ér véget a tanév, de az árvízi helyzet miatt Edelényben már befejeződött a tanítás és Borsod-Abaúj-Zemplén megyében várhatóan más településeken is korábban elrendeli a tanév lezárását a helyi jegyző.
Hoffmann Rózsa, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium oktatásért felelős államtitkára hétfőn azt kérte az árvíz által sújtott borsodi települések jegyzőitől, hogy rendkívüli szünet elrendelésével zárják le az idei tanévet azokban az oktatási intézményekben, ahol a tanítás ellehetetlenült, valamint ott, ahol az iskolába járó diákok meghatározó többsége súlyosan veszélyeztetett településeken él és az elmúlt napokban családjukkal együtt kitelepítették őket. A Borsod megyei Edelényben hétfőn le is zárták a tanévet, mert a Bódva áradása miatt több napja nem járnak iskolába a gyerekek. A település egy részét elöntötte az árvíz, emellett az oktatási intézményekben szállásolták el a kiköltöztetett és az árvízi védekezésben részt vevő embereket.
Az Oktatási Hivatal közölte: a 2009/2010-es tanévben az óvodásokkal együtt összesen 1.762.907-an vettek részt a közoktatásban 152.706 főállású pedagógus vezetésével. Általános iskolába 775.741-en jártak; 74.241 főállású pedagógus foglalkozott velük. Szakiskolában 135.268-an tanultak, 8824 tanár vezetésével. A speciális szakiskolákat 10.017-en látogatták, ott 1499 pedagógus dolgozott. Gimnáziumot 239.992 tanuló választott, 18.363 tanár oktatta őket. Szakközépiskolában pedig 273.344 diák tanult, 19.772 pedagógus felügyelete alatt. A tanév első napja 2009. szeptember 1-je volt, utolsó napja hivatalosan június 15-e lesz. A tanítási napok száma 183, illetve a nappali oktatás rendje szerint működő középiskolákban és szakiskolákban 182.
A több mint 1,4 millió diák a két és fél hónapos szünidőben számtalan tábor és színes program közül választhat. Elek Ányos, a Táboroztatók Országos Egyesületének (TOE) szóvivője az MTI-nek korábban elmondta: a gazdasági válság miatt a szülők inkább más területekről vonnak el pénzt a családi költségvetésből, de gyermekeiket elküldik táborba. Átlagosan 3500-8500 forintba kerül naponta a táboroztatás a szülőknek, a drágábbak bentlakásosak, a leginkább a nyelvi táborok tartoznak ezek közé. A TOE mintegy 150 táborban szervez programot országszerte, évről évre mintegy tízezren nyaralnak náluk. A szóvivő kiemelte: a Miénk Itt A Tábor Alapítvány keretében tizennyolc éve saját táborokat is üzemeltetnek. A diákok egyszerre szórakozhatnak és tanulhatnak; naponta hat órában gyakorlatorientált oktatást tartanak a számukra.