Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ötödik alkalommal rendezi meg a Kodolányi János Főiskola és a Balassi Intézet a Hungarológiai Nyári Egyetemet július 21. és augusztus 17. között. Magyarország turisztikai szempontból két legismertebb pontján, Budapesten és Székesfehérváron, négy héten keresztül tanulnak a jelentkezők magyart mint idegen nyelvet és országismeretet előadásokon, kulturális és országjáró programokon.
2003-ban indult útjára a magyar nyelv és kultúra ápolására a Balassi Intézet és a Kodolányi János Főiskola Nyári Egyeteme. A program egyre népszerűbb a diákok körében, az idei évben közel kétszer annyian jelentkeztek, mint tavaly. Európa 18 országa mellett érkeztek hallgatók Kanadából, Egyiptomból és az Udmurt Autonóm Köztársaságból is.
A Hungarológiai Nyári Egyetemek között az egyik legrangosabb rendezvényként tartják számon a Balassi Intézet és a Kodolányi Nyári Egyetemét. Garay Melinda, a Balassi Intézet tanszékvezető programszervezője szerint ez nem véletlen, hiszen a többi nyári egyetemtől a képzést a gyakorlatorientáltság és az élményszerűség különbözteti meg.A három részből álló nyári egyetemen, a nyelvi képzés mellett hungarológiai előadásokon és kulturális programokon is részt vesznek a hallgatók. Horváti Éva, a Kodolányi János Főiskola Külügyi Intézetének igazgatója, a program szervezője szerint a komplexitás különlegessége a képzésnek: nem pusztán egy magyar nyelvtanfolyamon vesznek részt a hallgatók; hiszen amit az elméleti órákon megtanulnak, azt a gyakorlati foglalkozások során megtapasztalhatják.
A négy hét alatt a magyar kultúra és civilizáció rejtelmeibe változatos előadásokon neves oktatók avatják be a diákokat. A magyar nyelvi képzést kiegészítő hungarológiai előadások keretében a résztvevők prezentációkat hallgathatnak Magyarország történelmi fordulópontjai mellett a zene-, film- és képzőművészetéről, valamint többek között a hamisítatlan magyar folklórról. Természetesen nem maradhat ki a színes program palettából a magyar gasztronómia és borkultúra megismerése sem. A képzés alatt maradandó élményeket szerezhetnek a hallgatók az előadások témájául szolgáló magyar kultúráról a budapesti városnézés, múzeumlátogatás, dunai sétahajózás, a Bűvészetek Völgyének meglátogatása és a bortúra alkalmával.