Sok felvételiző elbizonytalanodik a február közepéig megválasztott döntésében és különböző indokok miatt más sorrendet állítana fel az intézmények és a szakok között. A Felvi.hu összegyűjtötte a sorrendmódosítás mellett és ellen szóló érveket.
Mivel "egyazon felvételi eljárásban a jelentkező csak egy helyre vehető fel, mégpedig a rangsorában szereplő első olyan helyre, ahová elég a pontszáma", bizonyos esetekben érdemes megfontolnia a jelentkezési sorrend megváltoztatását, melyre július 10-ig egy alkalommal van lehetőség. A sorrendmódosítás intézhető e-felvételivel, postai úton (Budapest, Pf. 1190), illetve személyesen az Ügyfélszolgálaton (Budapest VIII. Reviczky utca 6.) is, a változtatás szabályait pedig a
www.felvi.hu oldalon is megtalálható Felsőoktatási felvételi tájékoztató tartalmazza.
Felesleges törölni, vagy sorrendet változtatni abban az esetben, ha a jelentkező nem teljesítette a gyakorlati vizsgát vagy nem jelent meg, nem felelt meg, hiszen ebben az esetben nem számolható számára pont, így ez nem befolyásolja a felvételiző esélyeit a többi megjelölt szakon. Sokan akkor is sorrendet akarnak változtatni, ha nem érzik megfelelőnek az érettségin elért eredményeiket és az adott szakon megállapított magas jelentkezői létszám is elbizonytalanítja őket. Nem számít azonban, hogy az a szak, melyre a felvételiző szerint "úgysem nyerhet felvételt", fent van-e a listán, mert előfordulhat, hogy mégis rosszul méri fel az esélyeit. Egy eredménytelenül megpályázott hely nem jelent hátrányt, nem számít, hogy része volt-e a listának vagy nem.
Érdemes viszont elgondolkozni a sorrendváltoztatáson, ha az "életkörülmények", vagy a képzésről alkotott vélemény megváltozik. Amennyiben az anyagi helyzet nem teszi lehetővé a költségtérítéses képzésben való részvételt, vagy a szak többé nem szimpatikus a jelentkezőnek, érdemes azt hátrébb sorolni a listában, illetve ha tudja az illető, hogy biztosan nem iratkozna be az adott képzésre, akkor töröltetni azt.
(
www.edupress.hu)