Második alkalommal osztották ki a Dreher Sörgyárak Zrt. "A jövő fiatal vállalkozója" pályázatának díjait. A fődíjat egy speciális írásfejlesztő toll kifejlesztője, a második díjat egy kecsketenyésztő biofarm jövőbeli üzemeltetője, a harmadik díjat pedig egy vadászutak szervezésére szakosodott utazási iroda megálmodója vihette haza.
A Dreher Sörgyárak Zrt. "Valósítsd meg álmaid vállalkozását!" mottóval, immár második alkalommal hirdette meg innovatív társadalmi felelősségvállalási programját 2007 októberében. A jövő fiatal vállalkozója pályázaton a gazdasági szakirányú egyetemi és főiskolai hallgatók indulhattak, akik elég elhivatottságot éreztek magukban ahhoz, hogy kipróbálják magukat az üzleti életben, és a valóságban is beindítsák álmaik vállalkozását.
Összességében 6 millió forint támogatásban részesült a pályázat első három helyezettje. Ők vállalkozásuk beindításához szükséges kezdőtőke mellett olyan, az üzleti életben nélkülözhetetlen szakmai támogatást - jogi, adóügyi és könyvviteli segítségnyújtást - is kapnak, amely képessé teszi őket a kezdeti kihívások leküzdésére.
A jövő fiatal vállalkozója 2007 pályázatra közel 80 színvonalas pályamunka érkezett az ország 18 felsőoktatási intézményéből. A beérkezett pályamunkákat, neves szakmai zsűri bírálta el, melynek tagjai: Dr. Könczöl Erzsébet, a Corvinus egyetem adjunktusa; Dr. Szirmai Péter, az Életpálya Alapítvány kuratóriumának elnöke; Gerendai Károly, a Sziget Kft. ügyvezetője; Salgó István, az ING Bank vezérigazgatója; Hector Gorosabel, a Dreher Sörgyárak Zrt. elnök-vezérigazgatója és Dr. Vass Kornélia, a Dreher Sörgyárak Zrt. HR és kommunikációs igazgatója voltak.
Az elbírálás két körben történt, a zsűri döntése alapján legjobbnak tartott tíz pályázó a második fordulóban angol nyelven mutathatta be álmai vállalkozását és győzhette meg a zsűri tagjait rátermettségéről, vállalkozása egyediségéről és megvalósíthatóságáról.
A díjazottak:
I. helyezett
A fődíjat és az ezzel járó 3,6 millió forint tőketámogatást Bagó Ákos Károly nyerte, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, Ipari termék és formatervező szakának végzett, Rehabilitációs mérnök szakának jelenlegi hallgatója, aki vállalkozásával az általa kifejlesztett egyedi tervezésű, speciális írásfejlesztő tollat kívánja bevezetni a hazai és későbbiekben akár a külföldi piacon. Az úgynevezett UO toll a kéz és az ujjak izomzatát megfelelően alátámasztva segít az írástechnika fejlesztésében, különösen hasznos a ceruzafogással, írással és rajzolással ismerkedő gyermekek számára, illetve komoly segítséget jelent azon felnőttek számára, akiknek a központi idegrendszer sérülése miatt csökkent az írásképességük.
II. helyezett
A zsűri döntése alapján második helyezett lett, és ezzel 1,2 millió forint támogatást kapott vállalkozása beindításához, Zsömle Krisztián, a Nyugat-magyarországi Egyetem közgazdaságtan szakos hallgatója, aki a kiveszőben lévő magyar tincses kecskék tenyésztésével kíván foglalkozni, hús- és tejtermékek előállítása, értékesítése céljából. Vállalkozásának egyedi értéket ad, hogy a megműveletlen, parlagon hagyott földterületeket természetes úton, a természet értékeinek szem előtt tartása mellett ismét megművelhető minőségűre tudja alakítani az állatok legeltetésének köszönhetően.
III. helyezett
A pályázat harmadik helyezettje (1,2 millió forint tőketámogatással) Czéh-Tóth Márk, a Pécsi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Karának végzős jogász hallgatója lett, aki vadászutak szervezésével és közvetítésével foglalkozó utazási irodát álmodott meg.
(
www.edupress.hu)