szerző:
Edupress

Az utóbbi évek munkaerő-piaci visszajelzéseiből kiált, hogy a felsőfokú tanulmányok mellett megszerzett gyakorlati tapasztalattal tudnak a hallgatók legkönnyebben érvényesülni munkavállalóként. Ma már az is pozícionálja az intézményeket a felsőoktatási piacon, hogy milyen gyakorlati helyeket, külföldi ösztöndíjakat kínálnak a hallgatóknak.

A legtöbb felsőoktatási intézmény célja, hogy a lehető legszélesebb körben alakítson ki nemzetközi szakmai együttműködést külföldi intézményekkel, cégekkel, intézményrendszerekkel. A Zsigmond Király Főiskola ezen cél érdekében az Európai Unió intézményrendszerével dolgozott ki szoros együttműködést, amely alkalmat ad a hallgatóknak, hogy évente három napot töltsenek Brüsszelben, ahol megismerkedhetnek az Európai Parlament intézményrendszerével, a területek képviselőivel, a parlament történetével és nem utolsó sorban megtapasztalhatják az európai döntéshozatal helyszínének légkörét.

A pályázatot a Nemzetközi és Politikai Tanulmányok Intézete írja ki, amelyre mindazon legalább másodéves hallgató pályázhat, akinek tanulmányi átlaga 4,5 körül mozog (ha a fontosabb tárgyak esetében jól produkál a hallgató, az intézmény valamivel rosszabb átlagú pályázó jelentkezését is számba veszi), angol vagy francia nyelven legalább középszinten ért és beszél.
Az érvényes pályázók közül egy személyes elbeszélgetés alapján dönt a bizottság, hogy mely hallgatók utazhatnak Brüsszelbe. A személyes elbeszélgetésen valamely EP képviselő is jelen van.

Dr. Szatmári Péter, az intézmény általános rektorhelyettese elmondta, hogy a tanulmányúton részt vett hallgatók nagyon pozitív tapasztalatokkal érnek haza évről-évre a látogatásról. Sokak munkalehetőségek után érdeklődnek odakint, mások gyakornoki állást próbálnak szerezni, legtöbben pedig szakdolgozattémát merítenek a párnapos útból.
A háromnapos utat teljes egészében az EU állja, a hallgatóknak mindössze a költőpénzükről kell gondoskodniuk. „Ilyen módon egyedülálló ösztöndíjútról beszélhetünk” - mondta Szatmári, majd hozzátette: Ez részben a szakmai együttműködésnek, részben a kísérőtanárok nagyszerű kapcsolatteremtésének köszönhető. Az ösztöndíjak népszerűsítésében és a hallgatók eligazodásában a Karriercentrum segíti a diákokat.

(www.edupress.hu)