Friss hírek

Kiterítette a lapokat a kormány, ezt ajánlják a tiltakozóknak

Tegnap kikerült az EMMI oldalára egy megállapodás tervezet, melyet a Pedagógusok Sztrájkbizottságának nyújtanak be. Nem olyan meglepőek azok a pontok, amikben engedne a kormány, de a 25 pontos követeléseket a konkrétumok nem fedik teljesen. Ráadásul több fontos követelésre nem adott konkrét ígéretet a tárca. Nem is hatotta meg a PSZ-t a tervezet, már mérik a sztrájkkészültséget.

Ez történt egy iskolával, mióta nem a Klik fenntartásában van

Törtel polgármestere nemrég számolt be arról, mennyire megérte visszavenni szeptemberben a Kliktől a település általános iskoláját. A Klik tankerületi átalakítása is szóba jöhet, de Palkovics elismerte, még mindig nincs kiérlelt koncepciója a tárcának az átalakításról.

ELTE: Mi kell még egy jó tankönyvhöz?

Az ELTE Tanárképző Központjának főigazgatója szerint ésszerű, hogy az egyetemek vegyék át az új tankönyvek írását, ugyanis jó lehetőségük van azok tesztelésére. Más kérdésekben már óvatosan fogalmaztak, szakpolitikai téren kerülték az állásfoglalást.