Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A magyar szülők többsége annak ellenére sem spórol a gyerek diplomájára, hogy tisztában van azzal: egy-két millió...
A magyar szülők többsége annak ellenére sem spórol a gyerek diplomájára, hogy tisztában van azzal: egy-két millió forint alatt nem úszható meg az oklevél megszerzése - derül ki az Aegon Befektetési Alapkezelő kutatásából, amelynek eredményét szerdán juttatták el az MTI-hez.
A 12 ezer ember online megkérdezésén alapuló "Diplomapersely kutatás" eredményei szerint a szülők 86 százaléka számára fontos, hogy gyermeke diplomát szerezzen, ám mindössze 16 százalékuk tett félre pénzt erre a célra. Már hároméves korban el kellene kezdeni a spórolást az egyetemre - összefoglalónkat itt olvashatjátok el.
A szülők többé-kevésbé jól mérik fel a felsőoktatási tanulmányokkal kapcsolatos jövőbeni kiadásaikat. A válaszadók 43 százalék 2 millió forintnál is többre becsüli egy átlagos diploma árát, 33 százalékuk pedig 1 és 2 millió forint közé teszi ezt az összeget.
Vagyis, tisztában vannak a várható kiadásokkal, ám kifejezetten erre a célra csupán a megkérdezettek 16 százaléka tesz félre. Ötvenhat százalékuknak fogalma sincs, hogy miből támogatják majd a gyerek továbbtanulását.
Mindössze a megkérdezettek 13 százaléka nyilatkozott úgy, hogy nem tervezi támogatni gyermeke diplomaszerzését, és csupán 5 százaléka bízik abban, hogy pusztán a diákhitelből megúszható a finanszírozás. A többség, vagyis a válaszadók 51 százaléka szerint havonta több mint 10 ezer forintot kellene félretenni erre a célra - derül ki az Aegon Befektetési Alapkezelő felméréséből.