Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Jogtalanul kapott végbizonyítványt több száz külföldi diák az egyik egyesült államokbeli egyetemen.
Jogtalanul kapott végbizonyítványt több száz külföldi diák az egyik egyesült államokbeli egyetemen. Az észak-dakotai Dickinson State University a hiányos adminisztráció miatt olyan hallgatóknak is kiadta a diplomát, akik nem teljesítették a követelményeket – adta hírül a Huffington Post.
A legismertebb diplomagyárak között emlegetett felsőoktatási intézmény 2003 óta 410 külföldi diáknak adott oklevelet; közülük 400-an jogtalanul kapták meg a tanulmányaik befejezését igazoló bizonyítványt, mert hiányzott egy-két hivatalos papírjuk. A legtöbb hallgatónál az angol nyelvtudást igazoló vizsgaeredménnyel és banki kivonatokkal kapcsolatban merült fel probléma. Hogyan működnek a "diplomagyárak"? Összefoglalónkat itt olvashatjátok el.
A diákoktól várhatóan nem veszik el a diplomájukat, hanem lehetőséget biztosítanak nekik arra, hogy pótolják a hiányosságokat, az egyetem viszont komoly büntetésre számíthat.
A központi támogatások csökkenésével párhuzamosan egyre több egyesült államokbeli intézmény kényszerül arra, hogy tömegesen vegyen fel külföldi diákokat. A többnyire a Távol-Keletről érkező hallgatók általában a legmagasabb tandíjat fizetik az intézményeknek, és diplomát szereznek, pedig sokan közülük angolul sem tudnak rendesen.
Az adatok szerint a 2010/11-es tanévben összesen 158 ezer kínai hallgató tanult az Egyesült Államokban – 24 százalékkal több, mint egy évvel korábban. Csalással került be több ezer diák amerikai egyetemekre – összefoglalónkat itt olvashatod.