Trump győzelme óta több amerikai menne kanadai egyetemre

Érzékelhetően megnőtt a jelentkezők száma.

  • Eduline
MTI / EPA / Shawn Thew

Quebectől Brit-Kolumbiáig minden kanadai egyetem arról számolt be, hogy az online felületeiken jelentős forgalomnövekedést tapasztaltak Donald J.  Trump amerikai elnökké választása óta - írja az AP.

A tavalyi évhez képest eddig 70 százalékkal nőtt a jelentkezések száma az Egyesült Államokból a torontói egyetemre, az országos átlag 20 százalékos növekedést mutat.

A jelentkező lányok például attól tartanak, hogy az egyetemi szexuális zaklatási botrányokat kevésbé fogják komolyan venni, Trump-adminisztráció nem fogja kezelni a helyzetet, ezért keresnek máshol egyetemi képzéseket.

Hozzá kell tenni, az amerikai diákok eddig nem nagyon választották Kanadát, 2014-ben mindössze 9 ezer ilyen fiatal volt, míg kínai diákból 57 ezer. Emellett a kanadai kormány ösztönzőkkel arra törekszik, hogy megduplázza a külföldi hallgatók számát 2022-re, ami szintén erősíti a jelenséget.

Hozzászólások

Ezekre az osztatlan tanári szakpárokra kevesebb mint 20-an jelentkeztek az egész országban

Hiába nőtt a pedagógusképzésbe jelentkezők száma, több olyan osztatlan tanárképzés is van, amely alig vonz jelentkezőket: a biológia-kémia tanári képzésre például mindössze 19-en jelentkeztek első helyen, míg fizikatanár-kémiatanárnak csupán hárman. Sőt, több olyan képzés is akad, amit senki vagy mindössze egyetlen diák jelölt meg első helyen.