Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Hét magyar egyetem került fel a Times Higher Education (THE) legfrissebb felsőoktatási rangsorára - a magyar intézmények közül a legjobb helyezést a CEU, a Semmelweis és a pécsi egyetem szerezte meg.
A Közép-európai Egyetem (CEU) a 16., a Semmelweis Egyetem a 65., a Pécsi Tudományegyetem a 122., az Eötvös Loránd Tudományegyetem a 123., a Szegedi Tudományegyetem a 129., a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem a 154. szerezte meg, míg a Debreceni Egyetemet a 201-250. helyre sorolták a Times Higher Education legfrissebb rangsorának készítői.
A rangsort kínai felsőoktatási intézmények vezetik, a tíz legjobb közé hat kínai egyetem került. Az élen ismét a pekingi egyetem áll, míg a második helyet a Tsinghua University szerezte meg.
A moszkvai Lomonoszov a rangsorban a harmadik helyet szerezte meg, míg a Dél-afrikai Köztársaság két intézménye is előkelő helyen szerepel: a fokvárosi állami egyetemet a negyedik, a johannesburgi University of the Witwatersrandot a nyolcadik helyre sorolták a lista készítői.
Milyen szempontok alapján áll össze a rangsor?
A rangsor ugyanazt a tizenhárom teljesítménymutatót veszi figyelembe, mint a THE World University Rankings. Vizsgálják az egyes egyetemi erősségeket a fő tevékenységi körökben: oktatás, kutatás, tudástranszfer és a nemzetközi megjelenés, „láthatóság”.
A Pécsi Tudományegyetem közleményben reagált az eredményekre, ebben kiemelik, hogy magát a módszertant a THE szakemberei átalakították, hogy alkalmas legyen a fejlődő gazdaságok egyetemeinek jellemzőinek mérésére is. Nagyobb súlya van például az egyetemek ipari kapcsolatainak és a nemzetközi megjelenésnek.