Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Nagyon rágyúrtak a külföldiek becsábítására, milliárdokat fordítanak főleg az orvostanhallgatókra.
A Pécsi Tudományegyetem (PTE) háromezredik külföldi hallgatóját köszöntötte Bódis József rektor szerdán az intézmény díszdoktoravató ünnepi szenátusi ülésén. Az egyiptomi fiatalember a bölcsészettudományi kar hallgatója.
A jövőben sem adnak alább, ez érthető is, hiszen a külföldi hallgatók nagy bevételi lehetőséget jelentenek egy egyetemnek: a Modern városok program keretében 24 milliárd forint értékű fejlesztéseket terveznek megvalósítani, a fő célok között szerepel a külföldi hallgatói létszám jelentős - 2020-ig ötezer főre történő - növelése. Az egyetemi fejlesztések a külföldi hallgatók komfortérzetének javítását szolgálják, ugyanakkor azokból "a magyar hallgatók is rengeteget profitálhatnak majd" - idézte a rektort az írásos összegzés.
Az elméleti képzés után aki teheti, az lelép, nem segítve az orvoshiány pótlását. "Az orvosképzés fejlesztése ugyanúgy közös társadalmi ügyünk, mint ahogyan a teljes hazai felsőoktatás fokozatváltása, magasabb minőségre és teljesítményre való kapcsolása" - mondta Palkovics László a Debreceni Egyetem (DE) tanévnyitó ünnepségén.
A támogatási összegből mintegy 15 milliárd forintot fordítanak az orvosképzés fejlesztésére. A pécsi orvoskar új oktatási épülettel gazdagodik, a jelenlegi elméleti tömb és az azt körülölelő park is teljesen megújul mintegy 11 milliárdos forrásból. A gyakorlati orvosképzésben részt vevő klinikai központ több épülete is korszerűvé válhat mintegy 4 milliárd forintból. A fennmaradó mintegy 9 milliárd forintból felújítják - többek között - az egészségtudományi kar fenntartásába kerülő volt Csorba Győző Könyvtár épületét, valamint a Szepesi és a Vörösmarty utcai campust, a műszaki és informatikai kar pedig új műszaki laborépületet kap.
Korszerűsödik a következő években a bölcsészettudományi, a természettudományi, a gyógyszerésztudományi, valamint a kultúratudományi, a pedagógusképző és vidékfejlesztési kar, míg a közgazdaságtudományi kar úgynevezett University Business Centerrel, a jogi kar nemzetközi kommunikációs teremmel bővül.
A tervezett fejlesztésben érintett a PTE Balassa János és Damjanich Kollégiuma is, valamint komfortosabbá válik a Hunyor vendégház is. Hozzátennénk, a Balassa koliban magunk is jártunk a közelmúltban a vízesblokkok jó állapotát leszámítva elég nyomasztó infrastruktúrával találkoztunk.