Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Vegyes képet mutat a magyar oktatás állapotáról a Gazdasági és Fejlesztési Szervezet, vagyis az OECD legújabb, Egy...
Vegyes képet mutat a magyar oktatás állapotáról a Gazdasági és Fejlesztési Szervezet, vagyis az OECD legújabb, Egy pillantás az oktatásra 2012 című tanulmánya. Egyes területeken Magyarország előkelő helyen áll, máshol a sereghajtók között van. A képet tovább árnyalja, hogy a vizsgálat alapjául szolgáló legfrissebb adatok is 2010-esek - adta hírül az Inforádió.
Magyarországnak megéri pénzt fektetni a felsőoktatásba, mert az egyik legjobb megtérülési arányt mutatja az OECD-országok között, a listán az ötödik helyen áll. Magyarországon például egy férfi felsőfokú oktatása tizennégyszeresen térül meg az államnak - a későbbi diplomás dolgozó által befizetett adók miatt, valamint azért, mert kevesebb szociális juttatást kell neki adni.
Ugyanakkor a magyar családok azok között vannak, amelyek másokhoz képest jóval kevesebbet fizetnek gyerekeik taníttatásáért. Csak Szlovákiában és Törökországban olcsóbb lediplomázni a magánköltségek szempontjából, míg a brit, amerikai és holland diákok fizetik a legtöbbet.
A diplomások Magyarországon többet adnak hozzá a GDP-növekedéshez is, mint a legtöbb tagországban, mindezt úgy, hogy az állam jóval kevesebbet költ az oktatásra - a GDP 6,2 százalékos OECD-átlaga helyett csak 5 százalékot - a 2009-es adatok szerint.