szerző:
Eduline

Októberben megalakult a Budapesti Corvinus Egyetemen az a szervezet, amely az intézmény megújulási folyamatáért felel.

A projektfelügyelő bizottság elnöke Lánczi András rektor, társelnöke Pavlik Lívia kancellár, tagja pedig az intézmény három karának dékánja, és helyt kapott benne Szabados Levente, a hallgatói önkormányzat elnöke is. A bizottság munkáját támogatja Barta Márton, a Corvinus stratégiai igazgatója – írja a Portfólió.

A lap úgy tudja, öt területen folyik a munka: az oktatási programok és oktatásszervezés megújítása; a kutatási és innovációs kapacitások fejlesztése, nemzetköziesítés; a szervezeti megújulás; a humánerőforrás-menedzsment megújítása és a gazdálkodási és működtetési terület megújítása.

Átalakul a Corvinus: mi vár az oktatókra?

Alapítványi támogatás, az önköltséges hallgatók térítési díja, ösztöndíjprogramok, kutatási és egyéb projektek - ezekből a forrásokból működik majd az átalakítás után a Budapesti Corvinus Egyetem. „A Budapesti Corvinus Egyetem finanszírozásának a fenntartóváltás után várhatóan a következő fontosabb elemei lesznek: fenntartó alapítvány által folyósított támogatás, hazai és nemzetközi önköltséges hallgatók által fizetett térítési díjak, egyéb, külső finanszírozással működő hallgatói ösztöndíjprogramok (pl.

Az alprojektek munkájában összesen több mint száz Corvinusos oktató, kutató és alkalmazott vesz részt, a munkába az egyetem bevonja a munkavállalói érdekképviseleteket és a hallgatókat is.

A munkát áprilisig egy - ismert üzletemberekből, szervezetfejlesztési tanácsadókból és a tudományos élet elismert embereiből – álló, nyolcfős tanácsadó testület segíti: megvitatják a projektszervezet által bemutatott anyagokat, észrevételeikkel folyamatosan segítik a projekt munkáját. A tanácsadók a feladatot díjazás nélkül látják el.

A tanácsadók között olyan neveket találhatunk, mint Bodnár Viktória, az IFUA Horváth & Partners ügyvezető partnere; Bacsa György, a MOL Csoport stratégiai és üzletfejlesztési ügyvezető igazgatója; Böszörményi-Nagy Gergely, a Brain Bar alapítója és Design Terminal vezetője; Fertő Imre, az MTA Közgazdaságtudományi Intézetének igazgatója; Havas István, az Ernst and Young Magyarország volt vezérigazgatója; Pap-Józsa Dávid üzleti mentor; Anthony Radev, a SEED vezetőképző alapító igazgatója, a McKinsey & Co. korábbi regionális vezetője. A tanácsadó testület vezetője Csák János, aki többek között a Design Terminal és a Brain Bar társtulajdonosa, címzetes egyetemi tanár, és maga is a Közgázon végzett.

Újabb részletek derültek ki a Corvinus-ösztöndíjról: külön rubrikát kaphat a felvételin

Több mint háromszáz hallgató vett részt a Budapesti Corvinus Egyetem fórumán, amelyet az intézmény átalakulása miatt szervezett a hallgatói önkormányzat. Az egyetem közleménye szerint Lánczi András rektor azt mondta: a Corvinus megújulása nem radikális, hanem jól ütemezett folyamat lesz, amelynek célja a világszínvonal elérése - tudományterületén a világ 200 és Európa 100 legjobb egyeteme közé kell kerülni -, hogy a Corvinus ugyanazt tudja nyújtani a jelentkezőknek, mint bármely nyugat-európai egyetem.